Daniela Pánková:

Začínala s 78,7 kg a BMI 28,2, nyní má 77,2 kg a BMI 27,7, tzn. 1,5 kg dole. „Procento tělesného tuku kleslo výměnou za procento kosterního svalstva, což je dobré,“ říká Daniela a dodala: „Výhra pro mě byla už jen to, že jsem se zúčastnila soutěže a moc ráda jsem spolupracovala s lidmi ze „ Stanifit“, je to příjemný a skvělý tým.
Ve cvičení bude milovnice jízdy na koni i nadále pokračovat. „Chci dle možností pokračovat, protože chci něčeho docílit a jak je vidět, tak to jde. Jen chtít a ne jen o tom mluvit. Hubnutí jde pomaleji, ale výsledek mě těší, cítím se lépe a je to znát už i na oblečení,“ těší Danielu.

DANIELA
31 let, z Dubí
Výška 167 cm, váha 78,7 kg
Poslední vážení: 77,2 kg
Pracuje v infocentru obchodního domu.
Proč šla do soutěže?
„Chci pro sebe něco udělat, zhubnout nohy a zadek, abych se cítila lépe a hlavně potřebuji poradit se stravováním.“

Sprej pomohl

close zoom_in Rady ohledně stravy od trenérky Hajné z fitness Stanifit ji přišly vhod. „Jsem ráda za rady a moc se mi hodí. Sprej mi také pomohl, nemám chuť na zbytečné sladkosti apod. Opravdu mi spolupráce s trenérkou hodně dala. Takové cvičení mohu jen doporučit. Proto se těším na další cvičení. Opravdu bych tam byla hodně často, ale kdo by za mě chodil do práce?“ (smích)

Hlasování o nejsympatičtější soutěžící s Hubněte se Deníkem je na našem webu. Dejte hlas Broně, nebo Tereze či Daniele!!! Hlasování je hned vedle článku!!!! Hlasovat se bude moci deset dní, tedy až do neděle 5. září. V pátek 10. září vám v Teplickém deníku představíme vítěze z celých severních Čech, který obdrží speciální biotechnologická séra proti vráskám od firmy Herb–pharma.

NA ZAČÁTKU LÉTA SE ROZHODLY A ZAČALY CVIČIT - PROFILY BRONI, TEREZY A DANIELY

Tereza Nétková: close zoom_in
„Do soutěže jsem šla s 84,9 kg a nyní vážím 79 kg ze začátku šla váha dolů pomalu, ale teď to jde lépe a lépe. Důležité je, že se cítím mnohem lépe. Jsem ráda, že jsem do soutěže šla. Díky Stáně Hajné jsem poznala, že zdravě jíst není hrozné. Získala jsem jiný pohled na jídlo,“ sdělila Tereza.

TEREZA
22 let, z Teplic
Výška 174 cm, váha 84,9 kg
Poslední vážení: 79 kg
Pracuje jako masérka v lázních a chystá se na další studium.
Proč šla do soutěže?
„Ráda bych zhubla, zpevnila břicho, nohy a zadek. Vyzkoušela jsem už nejrůznější diety, ale váha se mi vrátila i s pár kily navíc.“

O jídle přemýšlí

Nově se v jejím jídelníček objevuje více zeleniny a ovoce. „Myslím, že se mám ještě co učit, ale hlavní věci vím, a o jídle jsem se naučila přemýšlet. K jídlu je také důležitý pohyb a podpora přítele, rodiny či okolí, a tu jsem naštěstí měla,“ pronesla Tereza a dodala: „Cvičit a dodržovat jídelníček budu i nadále. Spolupráce se Stanifitem a hlavně se Stáňou je výborná. Jsem ve fitku už jako doma. Je tam příjemná atmosféra a super lidi. Oblíbila jsem si to tam a jsem ráda, že od záři budu moci předcvičovat na K2. Se Stáničkou se mi moc dobře hublo… Je to nejlepší trenérka a poradce. Moc ráda bych jí touto cestou poděkovala, hlavně díky ní se teď cítím o moc lépe.

Broňa Švarcbachová: close zoom_in

21 let, z Teplic
Výška 170 cm, váha 90 kg
Poslední vážení: 87,5 kg
Pracuje jako zdravotní laborantka.
Proč šla do soutěže?
„Do soutěže jsem se přihlásila, protože chci shodit nějaká ta kila a naučit se udržet si svoji váhu pod kontrolou.“

„Vyzkoušela jsem si posilovnu, běh v přírodě, HEATY i K2 a musím říct, že nejbližší mi zatím stále jsou HEATY a K2. Je to cvičení při hudbě, v kolektivu a pod odborným vedením. Posilovna je velmi dobrá věc, ale takovéhle kardio mi nenahradí. Je dobrá jako doplněk k tomu všemu, na posilování partií, které se při K2 a HEATech nezapojují. Alespoň tedy pro mě, někdo na to má třeba jiný názor. Stravovací návyky jsem si celkem osvojila, nejdůležitější je mít neustále po ruce jídlo a tím zamezit hladovění.“

Menší kalhoty

Hubnutí u ní přineslo konkrétní výsledek: o číslo menší kalhoty!
„Jediné mínus na tom všem je, že na výsledek si každý musí nějaký ten čas počkat. I když jsem v této soutěži přišla jen o 2.5 kg, mám už o číslo menší kalhoty a to je pro mě mnohem uspokojivější než váha,“ podotkla Broňa.

Trenér Broni Čejka: close zoom_in
„Nabídl jsem Broně své zkušenosti a konzultace zdarma. Dal jsem jí číslo s tím, že může kdykoli volat a domluvíme si schůzku, kde probereme její problémy a dotazy. Nic z toho nevyužila, proto nemám nejmenší zásluhu na jejích výsledcích,“ řekl fitness kouč Radek Čejka z Fitness v Aquacentru Teplice a dodal: „Vím jen, ze zkušeností se svými klienty, že je možné v průběhu 8-mi týdnů shodit až 8kg. Stačí k tomu jen upravit jídelníček (nikdy nehladovět) a pravidelná pohybová aktivita v dostatečné délce a intenzitě. Nemusíte zrovna chodit do posilovny, když vás to nebaví,“ uvedl trenér fitness.
Čejka bude radit čtenářům, jak zhubnout
Teplice – Nevíte jak zhubnout? Chcete vědět jak správně jíst? Tak potom právě pro vás jsme připravili poradnu o cvičení, zdravém životním stylu a hubnutí, odpovídat na vaše dotazy bude profi kouč Radek Čejka. Poradna odstartuje v polovině září. Sledujte Teplický deník a náš web!!!

close zoom_in „V současné době jedna z mých klientek snížila za 3 týdny své procento podkožního tuku o 4,5%. Dále přibrala 2kg svalové hmoty na požadovaných partiích, zmenšila obvod pasu a paží. A největší perlička je její věk. U žen by se neměl prozrazovat, já vím, ale snad mi to odpustí. Je jí 55let. Zmiňuji toto, ne pro vlastní reklamu, ale pro vaši motivaci. Nikdy totiž není pozdě začít pro sebe něco dělat,“ říká odborník na zdravou výživu a fitness kouč Radek Čejka.

Kdo je Radek Čejka?
Cvičit s činkami začal v 17-ti letech. První soutěž absolvoval v roce 1991, několikrát se umístil hodně vysoko na mistrovství ČR, jezdí i na MS. Je šťastně ženatý, má dvě děti. Od roku 2006 mám průkaz mezinárodního rozhodčího. Věnuje se trenéřině a poradenství. Vede si cvičební deníček.

Rozhovor se Stanislavou Hajnou

Trenérka: Mají svůj cíl a také si musí dál hlídat životní styl

Jak hodnotíte téměř dvouměsíční snažení Terezy a Daniely? close zoom_in
Rozhodnost a odhodlání hýbou světem. Myslet si, že ostatní to udělají za vás, je nejjistější cesta k prohře. Danka a Terezka měly odhodlání dost, proto se k vám přihlásily do soutěže. Jejich přání bylo zhubnout. Jsem však přesvědčená , že to jim dnes už nestačí. Cítit se dobře, mít míru sebevědomí, nakládat se svým časem, životním stylem - tím i se svým jídelníčkem a volným časem, je to, co je táhne někam dál, výš. Chuť a vůle něco změnit je ovlivněná motivací, je nutno vědět, co jedinec vlastně chce. U děvčat bylo prvotní zhubnout a „vypadat“. Myslím , že postupem našich konzultací, se stalo prvotním „Cítit se skvěle“, najít nové přátele, mít s kým konzultovat stejný problém - „jak sníst čokoládu a nepřibrat. To se povedlo, děvčata zhubla, našla svůj další cíl, přátele a hlavně chuť hlídat si svůj nový životní styl.

Dosáhly podle vás kýženého výsledku?
Z mého hlediska ano. Došlo k vhodné motivaci a tím k uspokojení jejich potřeb. Došlo k redukci, k uvědomění si, že jídlo je lék i jed, jak se stravovat a proč, to samé i se cvičením, nic se nemá přehánět, ale s brambůrkami u televize kopec nevylezu a nepoznám jak může být po náročném tréninku dobře. Zodpovědně mohu tvrdit, že dobrý pocit po cvičení nenahradí pohár se šlehačkou.

Tereza si ve vašem fitku střihla i roli trenérky…
Terezka má veškeré předpoklady stát se dobrou instruktorkou. Má v sobě „správný náboj“, dnes i sebevědomí, učenlivost pro sportovní činnost a hlavně schopnost přirozeného - otevřeného způsobu jednání s lidmi, schopnost vcítit se, dobře vnímat druhé, dobře komunikovat apod. takže Terezka u nás začíná od září cvičit a já věřím, že hodiny bude mít naplněné spokojenými klienty.

Pravidla hlasování
POZOR! Z každé IP adresy (jedinečný identifikační kód v síti) je možno do ankety hlasovat jednou za hodinu. V případě sdílené IP adresy, například ve firmách či úřadech, kterou může mít v rámci instituce i více počítačových terminálů, může hlasovat za jednu hodinu pouze jeden z celé skupiny, vystupující pod jednou IP adresou! Pokud tedy anketa hlásí, že došlo k opakovanému hlasování, ač vy sami jste to ještě neudělali, pravděpodobně již hlasoval některý z vašich kolegů na stejné IP adrese. Vyhledejte proto jiný počítač mimo tuto místní síť nebo to zkuste později.