„Konečně napadlo. Snad sníh dlouho vydrží,“ přeje si vedoucí Sport centra Bouřňák Pavel Tetřev. Otevřeno bude na Bouřňáku každý den od 9 do 16 hodin. Lidé mohou zaparkovat zdarma na velkém parkovišti v Mikulově a také na Novém Městě. Tam si ale za státní zaplatí. „Upraveny a připraveny k lyžování jsou sjezdovky: Hrobská, trať č. 3 a 4, Údolíčko a Mikeska. Otevřena, ale neupravena bude Turistická,“ řekl Tetřev. Uzavřený zůstane naopak Slalomák. Vlekaři ho chtějí ještě dosněžit.  Pro návštěvníky budou k dispozici pokladny v Mikulově a na Hrobské sjezdovce. „Lyžaři, ať si vezmou starší lyže,“ doporučuje vedoucí centra Pavel Tetřev.

Prvně pustí v letošní sezoně vleky i na Komáří Vížce. Jde o menší areál, který je zcela odkázaný na přírodní sníh. Sněhová děla tam totiž nemají. „Sněhu je místy i 50 centimetrů. Svah  urolbujeme a vleky pustíme,“ řekl v pátek po obědě Gustav Vlach z Komáří Vížky. Lyžovat se bude na Komárce v sobotu a v neděli od 9 do 16 hodin. V týdnu tam vleky nepojedou.

Radovat se mohou i běžkaři. „Aktuálně je upravená Krušnohorská magistrála Nové Město – Cínovec – Komáří Vížka, okruhy 5, 10 kilometrů a závodní tratě na Novém Městě. Bohužel to dost zafoukává. Další úprava proběhne během sobotního rána  a dopoledne,“ informoval rolbař  Karel  Blaschke. 

Na milovníky bílé stopy jsou připraveni i na Moldavě. Obec tam nechala uklidit parkovací plochy. Doúprava moldavských tratí proběhne po víkendu. „Obecní čtyřkolka je v opravě. K dispozici bude na začátku příštího týdne,“ pronesla místostarostka Moldavy Eva Kardová.

Do hor se můžete dostat několika způsoby například vlakem či skibusem. Na Moldavu momentálně jezdí o víkendech, prázdninách a ve svátky čtyři páry vlaků. Náhradní autobusová doprava je v úseku Osek - Moldava. Skibus na Dlouhou Louku pojede v sobotu a v neděli.