„Pokud se dostanou teploty pod bod mrazu, tak si ho vyrobíme,“ říká Jiří Zmítko, ředitel Sport centra Bouřňák (869 m n. m.)
A kdy to bude? „Na kopci je bahno. Tři dny pršelo. Musí být mráz, aby půda pořádně promrzla. Teprve potom můžeme začít uměle zasněžovat,“ vysvětlil Zmítko.

Bude zima, bude mráz …

Předpovědi meteorologů na víkend o ochlazení a sněžení dodávají Zmítkovi mírný optimismus.
„Pakliže se naplní, spustíme dělo na Hrobské sjezdovce. Ta je výš a není to taková plocha. Pak by přišel na řadu Slalomák. Termín? Jestli to bude zítra nebo v pondělí nedokážu v tuto chvíli přesně říct,“ dodal Jiří Zmítko, ředitel Sport centra Bouřňák.

Na Bouřňáku už jsou v provozu všechny kamery, přibyla i jedna nová.
„Nainstalovali jsme novou kameru na stanici horské služby na Bouřňáku. Kamera zabírá Nové Město.“

NOVINKY

Místo původní meteostanice mají ve Sport centru jednodušší čidlo teploty a vlhkosti.
Novinkou na Bouřňáku je i rolba – výkonnější a spolehlivější. „Koupili jsme ji v Německu přímo u výrobce. Je to fungl nový stroj,“ řekl k nákupu rolby Zmítko.

Pisten Bully má hmotnost 5 tun, široká je 5,5 m a dlouhá 10 m. Objem motoru činí 7.200 cm². Díky navijáku, na kterém je 1050 metrů ocelového lana, vyjede a upraví i hodně příkrý svah.

Ceny za lyžování zůstávají na Bouřňáku stejné jako loni.

VÍCE INFORMACÍ V SOBOTNÍM TEPLICKÉM DENÍKU

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.