Lyžařské středisko Bouřňák je stále mimo provoz. V této sezoně se tam nelyžovalo ještě ani jednou. Tamějším vlekařům nepřeje příroda a ani počasí. Kvůli teplotám nad nulou nemohou zasněžovat.

„Teplá fronta přinesla nejdříve sněžení, ale následně hned déšť. Z dálky to vypadá, že je u nás bílo, ale na sjezdovkách leží od 5 cm do 30 cm ve vyšších polohách,“ komentuje aktuální stav sněhové pokrývky vedoucí SC Bouřňák Pavel Tetřev.

Obleva nedovolila pustit vleky ani na svátky, byť několik dnů před Štědrým dnem poměrně dost nasněžilo. „Zasněžování technickým sněhem musí mít určité podmínky. Začínáme zasněžovat při minus třech stupních, kdy děla ale nejedou na plný výkon, nýbrž pouze na jeden ze tří okruhů. Dny, kdy byly teploty k zasněžování, můžeme spočítat maximálně na prstech dvou rukou,“ dodal Tetřev.

Vlekaři si přejí, aby se počasí umoudřilo. „Věřím, že příští týden bude sněžit a zároveň i přijatelně mrznout, abychom v co nejkratším čase postupně rozjeli celé středisko. Teď jsou příznivé sněhové podmínky pro skialpy. Pouze v dolních partiích sjezdovek si musí skialpinisté dávat pozor na trávu,“ dodal Tetřev.

Mimo provoz zůstává i vlek na Komárce. Není tam dostatek přírodního sněhu.

V částečném provozu je areál v Zadní Telnici na Ústecku. Zde leží 20 - 30 centimetrů vlhkého sněhu. V provozu jsou denně od 9.00 do 16.00 hodin sjezdovky Macháček a Meva. Jezdí jak lanová dráha, tak vleky na Mevě.

Radost ze zimy mohou mít běžkaři. Těm umožňuje sněhová pokrývka využívat Krušnohorskou magistrálu Cínovec – Vitiška - Nové Město. Udělán je okruh cca 2km v prostoru U Vojáka na Cínovci. Rolbou tam byla upravena stopa ve středu večer. Jak dlouho vzhledem k opětovnému oteplení vydrží, není momentálně chvíli jasné.