Napilno v těchto dnech kromě pneuservisů a silničářů mají i provozovatelé lyžařských center.

Lyžařská sezona je za dveřmi. Přípravy na ni jsou v plném proudu. „Oprašujeme program na nabíjení permanentek a chystáme jejich prodej. Techniku na úpravu sjezdovek a tratí máme v podstatě připravenou,“ říká Jiří Zmítko, ředitel Sport centra Bouřňák (869 m n. m.)

Novinkou na Bouřňáku bude rolba – výkonnější a spolehlivější. „Koupili jsme ji v Německu přímo u výrobce. Je to fungl nový stroj,“ řekl k nákupu Zmítko.

Pisten Bully má hmotnost 5 tun, široká je 5,5 m a dlouhá 10 m. Objem motoru činí 7.200 cm². Díky navijáku, na kterém je 1050 metrů ocelového lana, vyjede a upraví i hodně příkrý svah. „Bez rolby s navijákem nemáme prakticky šanci upravovat slalomák, teď to bude půjde. Bude to snazší, rychlejší a efektivnější,“ sdělil šéf Sport centra Bouřňák.

Sjezdovky na Bouřňáku „střeží“ dvě meteokamery, bude tomu tak celou zimu. Tedy pokud nezasáhne Matka Příroda. „Jedna kamera je mimo provoz, udeřil do ní blesk. Řešíme její opravu,“ nechal se slyšet.

Počasí svádí k lyžování už teď, ale Zmítko varuje: „Půda není ještě dostatečně promrzlá. Na sjezdovky to ještě není, běžkování možná. Když bude člověk riskovat to, že prošlápne na bláto či na kameny, tak může.“

Ceny za lyžování zůstávají na Bouřňáku stejné jako loni. „Nezdražovali jsme. Kromě rolby u nás zůstává všechno při starém,“ podotkl Zmítko.

Ceny na Bouřňáku
- nepřenosná sezónní permanentka (s fotografií) bude do 15.11. 2009 za 3000,- Kč
- po 15.11.2009 bude za 4000,- Kč, rovněž nepřenosná s fotografií.
- přenosné permanentky bez fotografie za 7000,- Kč.
www.scbournak.cz