Podle meteorologů má ještě připadnout. „V týdnu spadlo asi pět centimetrů, vlek budeme mít puštěný v sobotu a neděli vždy od 9:00 do 16:00,“ hlásí Jiří Černý, provozovatel vleků Osek.

Ve Sport centru Bouřňák udělali SnowPark. Snowboardisté můžou nově využívat asi 80 metrovou dráhu zakončenou čtyřmetrovým skokánkem. „Měli jsme ještě volné prostorové kapacity, tak proč je nevyužít,“ řekl ředitel Sport centra Bouřňák Jiří Zmítko.

Na Bouřňáku mají vleky v provozu denně od 8:00 do 16:00. Lyžovat večer tam můžete v úterý, středu, pátek a sobotu od 18 do 21 hodin.

Karneval na Komárce 20. února

Komáří vížka pojede v sobotu a v neděli od 9:00 do 16:00. Příští víkend se bude na Komárce jezdit s maskou! „Na 20. února připravujeme karneval. Proběhne u dětského vleku od 10:30. V programu se počítá i s živou hudbou a soutěží o nejhezčí masku,“ avizuje Gustav Vlach, provozovatel vleků na Komáří vížce.

Kvóta na Vitišce

Vleky se asi spustí i na Vitišce, tedy pokud bude naplněna kvóta. „Pokud bude na kopci více jak deset lidí, tak vlek pustíme, jinak ne,“ řekl provozovatel vleku na Vitišce Vít Hönig.

Na Vitišce je k dispozici upravené parkoviště, kde se naplatí a dvě restaurace. „Sněhová pokrývka je opravdu velká – osmdesát centimetrů!“ uvedl Vít Hönig z Vitišky.

Běžkaři se můžou těšit na protažené stopy kolem Mikulova, upraveny mají být během dnešního odpoledne.

Komplikovat život běžkařům může ale silný vítr. „Silný vítr je nepříjemný, protože zavane stopu. Upravovat ji pak nemá smysl. Běžkaři to musí respektovat,“ řekl Jiří Černý, provozovatel vleků Osek.