"Během čtvrtka a pátku všechny sjezdové tratě postupně upravvíme a připravíme k bezpečnému zahájení provozu. Pouze Turistická sjezdovka nebude upravena, ale i zde leží dostatečná vrstva sněhu. Bude v provozu i parkoviště na příjezdové cestě k Bouřňáku. Otevřena bude i pokladna na Hrobské," sdělil vedoucí SC Bouřňák Pavel Tatřev a dodal: "Čeká nás pořádna fuška. Místy je až 80 cm sněhu. Rolba musí vše utáhnout, aby byl dobrý základ." 

Ve čtvrtek bylo v provozu na Bouřňáku Údolíčko a Mikeska. Vedení areálu pracuje i na úklidu hlavní parkovací plochy v Mikulově. Přívaly sněhu ho doslova zasypaly.

Na víkend pravděpodobně pustí vlek i na Komáří vížce.

Nový sníh pomůže i běžkařům. V Krušných horách napadlo i více než 50 centimetrů sněhu. Stopy na Krušnohorské magistrále ale zatím zcela připravené nejsou, úpravu komplikoval silný vítr. "Na víkend předpokládáme zahájení úpravy tras," informuje spolek Krušnohorská bílá stopa.

Například o úpravu úseku z Cínovce na Vitišku, což je asi 10 km, se starají provozovatelé hotelu Krušnohorský dvůr na Cínovci sami. I tento úsek by měl být na víkend připraven.