„V provozu je Slalomák, 3,4, Hrobská, Údoličko, Mikeska. Lyžuje se i na Turistické, ale je potřeba si tam dávat pozor, protože na několik místech jsou popadané větve. Pracujeme na jejich odstranění,“ řekl vedoucí SC Bouřňák Pavel Tetřev.  V sobotu areál praskal ve švech. Večer tam proběhlo „večerko“. Policie v Hrobu pod železničním viaduktem během dne regulovala automobilovou dopravu směřující do hor. Problém bylo stání v Mikulově a stále trvající kalamitní stav na Moldavě, který byl vyhlášen ve středu kvůli velkým sněhovým přívalům. „V neděli už mohou řidiči parkovat kromě velkého parkoviště v Mikulově, také na cestě k horské službě na Novém Městě,“ sdělil Tetřev.

V provozu je též areál na Komáří vížce. Jezdí tam Cvičná a Dětský vlek. Slalomák je mimo provoz z bezpečnostních důvodů, na vlek tam totiž popadaly větve.

Dobrou zprávou je, že do hor se o víkendu dostanete motoráčky a to včetně moderní soupravy "žraloka", která jezdí z Ústí nad Labem. Z ústeckého hlavního nádraží vyjíždí vláček připomínající mořského predátora vždy v sobotu a v neděli, a to v 8.24, v Teplicích zastaví v 8.43. Na Moldavskou dráhu se napojí v Louce u Litvínova, kde bude v 9.10. Zpět z Moldavy se vlak vydá v 15.58.

Správa kolejí nasadila v pátek ráno na Moldavskou dráhu frézu a odstraňovala značné  množství popadaných stromů.

„Zaměstnanci SŽDC od pátečního rána intenzivně pracovali na zprovoznění trati na Moldavu. Kromě sněhu, který se odstraňoval pomocí frézy, museli vyřezat také 15 spadlých stromů,“ řekla tisková mluvčí Správy železniční dopravní cesty Radka Pistoriusová.