A proč zrovna v Teplicích? Protože výrobcem je sklářská firma AGC, která má v Teplicích jedno ze svých ředitelství. Vyrobeny byly pro MS v Brazílii a už byly otestovány na šampionátu mladých minulý rok. A hlavně se tak stalo díky kontaktům předsedy představenstva FK Teplice a viceprezidenta AGC Glass Europe Pavla Šedlbauera.

Nové přístřešky pro střídající hráče na teplický stadion putovaly z Brazílie několik týdnů lodí přes Japonsko. Poté je po moři dopravila další loď do německého Hamburgu, a odtud je pak kamiony převezly po silnici do Teplic na Stínadla.

Unikátem je speciální nárazu odolné sklo, které tak nahradí současný plast, který se na střídačkách používá. V případě nových hráčských střídaček je využita technologie AGC s názvem Dragontrail. Stejná technologie se používá u displejů chytrých telefonů, tabletů a televizí.

Návrh střídačky vznikl přímo v závodech AGC, které má své dlouholeté aktivity také právě v Teplicích, bez pomoci externího designéra. Samotný přístřešek bude dlouhý dvanáct metrů.(pem, fbi)