Zeptali jsme se zástupce firmy Horz TJ Stadion Teplice spol. s r. o., vlastnící torzo někdejšího krásného sportovního stánku, co bude s plastikou dvou hokejistů v souboji, která zdobí plášť bývalých kanceláří.

„Nabídli jsme jí městu jako dar. Bylo by hezké, kdyby se jí ujalo a třeba jí dalo na nový zimní stadion jako vzpomínku na ten starý,“ říká Jiří Prokůpek, jeden z jednatelů zmiňované firmy.

„Co se týče pohárů a dalších relikvií, které byly v útrobách stadionu, tak ty si vzal hokejový klub. Ještě tam byla jedna plastika od pana Brožíka. Zatím je v pedagogicko-psychologické poradně, kde probíhá výstava. Poté pravděpodobně poputuje do muzea,“ dodává Prokůpek.

Stávající ruina stadionu má zmizet do konce března. Vedení města Teplice už také hledá nové místo, kde by mohla vyrůst plocha na bruslení. Jak ale podotýká primátor Jaroslav Kubera, rozhodně nepůjde o žádný megalomanský projekt. Spíše kluziště. Vedení lázeňských Teplic se už také bylo podívat v sousedním Německu, kde takovéto kryté plochy fungují. Co bude v Teplicích ukáže čas. Vše je teď otázkou dalších jednání.

„Máme spoustu vytipovaných míst. Všude by to ale bylo na zelené louce, a to je poměrně těžké. Určitě by bylo super, kdyby se nám podařilo získat pozemky na Stínadlech, kde je teď ruina zimáku,“ říká Kubera. Chátrající stadion ale koupit město nechtělo.