Jasněji už může být po slavnostním vyhlášení ankety Nejlepší sportovec Teplicka, což bylo v úterý večer v Krušnohorském divadle. Právě zde během rozhovoru s moderátorem akce se primátor Kubera nechal slyšet, že by kluziště mohlo být zrovna v prostoru stávajících trosek zimního stadionu. A konstatoval to v reakci na slova ředitele Olympie Teplice Tomáše Stárka, který si postěžoval, že poté, co padl zimní stadion musel přesedlat z hokeje na kolo. Primátor na to reagoval: „Mohu vám slíbit pane řediteli, že si ještě se mnou zahrajete hokej tam, kde stál zimní stadion."

Lze z toho tedy usazovat, že právě prostor, kde jsou nyní trosky stadionu, který není města, může primátor favorizovat jako místo pro novou halu. „Ať už bude stát kdekoliv v Teplicích vhodný prostor stále hledáme nebude to žádný megalomanský projekt s velkým hledištěm. Prostě jen kluziště se zázemím," konstatoval už před časem na toto téma Kubera.

Chybí vám zimní stadion jako třeba koupaliště?

Výstavba nového místa pro bruslení na klasických bruslích je v posledních letech stejným evergreenem, jako nové koupaliště.

Zimní stadion už patří historii. Ovšem pouze z části. Po zbourání zde stále město hyzdí nezlikvidované betonové trosky. Stavební úřad jedná s majiteli o nápravě. Trosky se mají teď především oplotit, aby se zabránilo přístupu z přilehlých chodníků. V lepším případě by vše mělo být srovnáno se zemí.

„Je to v řešení. Jednáme s majiteli pozemku," sdělil včera Deníku vedoucí stavebního úřadu v Teplicích Oldřich Lukeš.

Podle našich informací už vloni putovaly z teplického úřadu pokuty na Slovensko, kde má sídlo společnost (coby potenciální majitel ruiny), která měla stadion zbourat. Ale nestihla to v termínu. Stavbu nemá oplocenu.

V Deníku o zimním stadionu nepíšeme poprvé

Jde stále o nevyřešené vztahy. Teplický majitel pozemku nechal zdemolovat stadion firmu, která má teď jednatelem bezdomovce evidovaného na Slovensku na úřadě v Liptovském Mikuláši.

Demolice neproběhla v dohodnutém termínu do čista, tedy zůstaly betonové trosky.

A teď se vedou spory o tom, komu tedy ruiny patří. Zda firmě, která měla stadion zbourat, a nebo původnímu a zároveň stávajícímu majiteli pozemku. Rozhodnout by měl krajský úřad, komu tedy ruina patří. Jedno je jisté, srovnáno ze zemí mělo být už v září loňského roku. Oploceno stále není. A zřejmě hned tak nebude. (pem)