Nedělní Krušnohorské lize a oslavám ve Štrbicích předcházela v sobotu zápolení v nedalekých Lhenicích. Právě na tento den byla v této obci ohlášena hasičská soutěž, a to poprvé i v rámci extraligy ČR.

Stříkalo se na terče, přičemž úkolem týmu bylo nejprve k nim dopravit vodu hadicemi. A jak dokládají naše snímky, vyžaduje tento proces mnohdy velké nasazení.

Sobotní soutěž vystřídala v obdobném duchu v neděli také zápolení v sousedních Štrbicích, kam se týmy přesunuly. Zaparkovaná vozidla podél příjezdové cesty podobně jako ve Lhenicích dokládala, že o tento zájmový netradiční sport má zájem také veřejnost. Při požárním útoku se dá zažít také legrace, i když z pozice samotných soutěžích to už taková švanda není. Ale když se špatně upevní v sestavě hadic rozdělovač, mají diváci o pohledné divadlo postaráno. Proud vody udělá své.

Na stadionku ve Štrbicích byl už v sobotu připraven doprovodný program, včetně diskotéky a ohňostroje. V sobotu i v neděli teklo proudem pivo a opečena byla kila masa i klobás.

Tradičně je na závodech ve Štrbicích k vidění historická stříkačka, kterou se mohou pyšnit místní dobrovolní hasiči. Stříkačku Štrbičtí uvedli do původního stavu a slouží sboru dodnes. Je jednou z mála funkčních historických stříkaček v teplickém okrese.