Děti s rodiči, babičkami a dědečky právě s napětím sledovaly dobrodružství kocoura v botách, odehrávající se na pódiu. Malou Anežku maminka na klíně neudržela, musela se jít na kocoura a princezny jít podívat až před pódium, pěkně zblízka.

„Škoda, že jste nepřijeli o chvilku dříve, vystoupení dětí ze školky bylo kouzelné,“ slyšeli jsme hned od několika lidí. Že se básničky, písničky a tancování, které paní učitelky s dětmi nacvičily líbily, nám potvrdila i starostka Lahoště Alena Matějková. „Byli moc roztomilí, připravili si včelku Máju a měli i křidýlka a tykadla,“ usmívala se spokojeně starostka.

Věřila, že i když už na začátku oslav byla sedadla před pódiem zaplněná, že lidí přijde ještě mnohem víc. Program v režii Mariky Drašarové byl lákavý. Nechyběly v něm šermíři, country kapela Střepy, stepařky, muzikálové melodie a před ohňostrojem i Vláďa Hron s kapelou, na kterého se místní těšili nejvíc.

„Musím to starostce pochválit, mají to moc hezky připravené,“ vysekl poklonu kolegyni starosta Duchcova Petr Kňourek, který se přijel na oslavy podívat. (ot)