Když se na konci února objevila v Nových Dvorech velká černá skládka, kterou podle místostarosty Antonína Kamenského vytvořil obsah minimálně dvou velkých nákladních aut, které tu někdo vysypal, začala obec hned jednat. Případ začala řešit s policií a po zdokumentování odpad odstranila.
„Nechceme, aby se nám černá skládka začala rozrůstatt. Proto jsme hned začali s betonováním a vjezdu bude bránit závora, která bude na zámek,“ řekl nám tehdy místostarosta Kamenský.

Nad chováním vandalů ale jen kroutil hlavou. V Bystřanech je sběrný dvůr v plném provozu a pokud se někdo potřebuje zbavit odpadu, může ho bez problémů odvézt tam.

Neuplynul ani měsíc a ukázalo se, že ani závora na vandaly nestačí. Jak informoval bystřanský starosta Ivan Vinický, někdo vyházel z auta pytle s odpadem na silnici, rovnou před závoru.

Největším problémem v případě černých skládek je dopadnout viníka. Pokud by se to podařilo, hrozí mu až padesátitícová pokuta a firmě až třísettisícová. Pak už by si dotyčný jistě rozmyslel, jestli raději nevyužije nabídky sběrného dvora. (ot)