Obci se podařilo získat dotaci v rámci Operačního programu Životního prostředí, který je spolufinancován Evropskou unií. Do konce letošního roku díky tomu bude zateplena budova základní školy, budova tělocvičny a také budova školní jídelny a družiny. Kromě zateplení obvodových stěn a stropních konstrukcí dojde i k výměně dveří u všech objektů, k částečné výměně oken v hlavní budově a tělocvičně a ke komplexní výměně oken v objektu družiny. Tím dojde ke značným úsporám energií a nákladů na údržbu, ke snížení emisí a škola celkově omládne a zkrásní. Náklady na zateplení se vyšplhají ke 12 milionům korun.

Teď se chce vedení obce podle vyjádření místostarosty Antonína Kamenského zaměřit na to, aby nejen místní lidé, ale i návštěvníci, kteří do obce zavítají, zde měli možnost příjemně trávit volný čas a dozvědět se zajímavosti z místa i okolí.
Projekt nazvaný Komplexní systém marketingových aktivit obce Bystřany pro posílení cestovního ruchu a informovanosti se chýlí k závěru. Bystřany na něj získaly dotaci více než 1,4 milionu korun z Regionálního operačního programu Severozápad,“ uvedl Kamenský.
Už při vjezdu uvítají motoristy tabule se znakem obce, takže už nikdo neprojede přes Bystřany bez povšimnutí nebo s pocitem, že je někde na předměstí Teplic. Koho neodradí výstup do kopce, setká se na vyhlídce Na Lišce s novým označením vyhlídkového místa.
Na obecním úřadu vznikne turistické informační centrum, jenž místním obyvatelům a návštěvníkům nabídne propagační materiály o regionu a také přístup na internet. V době naší návštěvy už byla místnost infocentra vymalovaná a na úklidu se podíleli žáci Střední školy stavební v Teplicích.
„Bystřany se pochlubí návštěvníkům novou brožurou mapující zajímavosti obce a Bystřanští získají pohlednice, které budou moci posílat svým přátelům a známým. Projekt končí v říjnu letošního roku a díky novým propagačním materiálům bude rozvoj naší obce vidět i navenek,“ těší se starosta Ivan Vinický.