Areál je již bez ekologické zátěže a v budoucnu by v něm mohly být třeba sklady. Objekt před časem „proslavila" lihová mafie, která v jedné z obřích hal asi metr pod zemí skladovala v cisternách líh.

DEMOLICE ZBYTEČNÝCH BUDOV

„Provedli jsme demolici některých zbytečných budov. Zavřeli jsme všechny kanály a vpusti, kde chyběly poklopy. Nebezpečný odpad byl ekologicky zlikvidován. Sanace probíhala pod dohledem České inspekce životního prostředí," sdělil ředitel firmy Cannonneer Zbyněk Ortmann.

Areál je rozlehlý a čítá několik hal. Podepsal se na něm zub času a hlavně zloději. Ti ukradli snad vše, co šlo zpeněžit ve sběrnách: překlady, kolejnice z vlečky, montované haly. Na místě několikrát zasahovali policisté a kvůli chemikáliím i profesionální hasiči.

Firma vymýšlí, co s areálem dál. „Nic nás netlačí. Možností využití je více například: skladovací prostory či nějaké komerční využití. Nejsme developeři, pokud se najde nějaký vhodný investor, tak můžeme areál včetně pozemků prodat," dodal Ortmann.

PADLY I POKUTY

Situaci kolem neutěšeného stavu areálu několik let zpátky řešil obecní úřad. V areálu za předešlých majitelů též proběhlo šetření, kterého se zúčastnili např.: úředníci duchcovského stavebního úřadu, pracovníci inspekce životního prostředí, policisté, zástupci báňského úřadu a obce Háj u Duchcova. Padly i pokuty.

„Areál není náš majetek, takže s tím nemůžeme nic dělat. Ale z jednání a přístupu současných majitelů mám dobrý pocit," řekl starosta Háje u Duchcova Karel Drašner a dodal: „Dokázal bych si tam představit třeba nějaké menší průmyslové provozy apod.."

Cannoneer získal areál v dražbě za čtyři miliony korun. „Co nás trápí je aktivita zlodějů kovů a vytváření černých skládek. Někteří lidé si areál pletou se skládkou. Prostor je nově pod kamerami, které jsou napojeny na pult centrální ochrany bezpečnostní agentury. Nepovolený pohyb lidí je tedy monitorován," nechal se slyšet Zbyněk Ortmann.