Nebylo to poprvé, co zastupitelstvo řešilo nabídku ohledně Zámecké. Podle primátora Hynka Hanzy (ODS) chtějí ale majitelé vzhledem ke zchátralému stavu bývalého koupaliště stále příliš vysokou částku. Zastupitelé si už na předešlých jednáních, když se o možnostech odkupu debatovalo, odsouhlasili, že budou ochotni zaplatit nanejvýš 6,3 milionu korun.

„To ale neznamená, že nejsme otevřeni nějakému dalšímu jednání. Vždy existuje nějaká možnost. Musí být ale v rozumných mezích. Aktuální snížení ceny ze strany majitelů bylo oproti původní nabídce pouze kosmetické,“ komentoval Hanza.

Z původně požadované částky majitelé slevili zhruba 4 miliony. Celkově za své pozemky nově požadují přibližně 27 milionů korun. Areál je podle katastru nemovitostí v držení dvou vlastníků. Větší část z nich patří manželům, kteří si zde postavili rodinný dům. Město jim už před časem nabídlo za pozemek s nemovitostí 5 milionů korun, což ale odmítli s tím, že pro ně je akceptovatelná cena k jednání ve čtyřnásobné hodnotě.

Areál chátrá. Čelní dřevěná stavba s plotem, která v době fungování koupaliště ještě v 80. a 90. letech sloužila jako vstup, je v dezolátním stavu. Podobně chátrá také část, kde bylo občerstvení a plocha pro kryté posezení. Vana bazénu je zasypaná, původní přítok vody nefunkční.

„Je to velká škoda. Plovárna v Zámecké je nostalgie Teplic. V době fungování tam bývalo plno. Lidé to měli blízko. Provoz koupaliště by se sem měl vrátit,“ prohlásil teplický patriot Jiří Dušek, který byl v minulých letech iniciátorem petice za obnovu plovárny. Opoziční hnutí Volba PRO! Teplice několik let prosazovalo, aby město bývalou plovárnu odkoupilo do svého majetku a postavilo tam chystané venkovní koupaliště.

Vedení města zde ovšem s obnovením provozu nepočítá. Pro nové koupaliště ve městě vybralo jinou lokalitu, na kopci u vodojemu na Nové Vsi. Na rozdíl od Zámecké má být její kapacita mnohem větší. Zájem o původní pozemky nostalgické plovárny, která přestala fungovat v 90. letech, ale neupadá ani ze strany uskupení Volba PRO! Teplice. Jeho zástupci s vedením města souhlasí, aby se celý zámecký park opět zcelil.

Město Teplice postaví nové koupaliště na zelené louce v sousedství vodojemu na Nové Vsi. Oblast nazývaná Kudlich dostala přednost před druhou uvažovanou lokalitou Třešňovka na úpatí Doubravky. Místo pro nové koupaliště schválili zastupitelé v závěru loňského roku. „Z průzkumů nám lokalita Nová Ves přijde jako nejvhodnější. Je to na městském pozemku a prostor nabízí hodně možností,“ obhajoval místo zastupitel Jaroslav Kubera (ODS).