Celý program se ponese v duchu zámeckého maškarního karnevalu, kterým bude malé i velké návštěvníky provázet na své skotačivé mládí vzpomínající Casanova. A jestli se praví, že k stáru se člověk začíná chovat opět jako dítě, tak ve spojení Divadla V Pytli, Casanovy a dětského karnevalu to bude platit trojnásob.

„Velice žádáme všechny milé návštěvníky, kteří si nechtějí nechat ujít tento zcela jistě ojedinělý zážitek tančit v zasněženém jaru v nádherných prostorách zámku, aby pohádkovou atmosféru podpořili svou návštěvou v kostýmech. Jistě obyvatele zámku potěšíte výměnou masek tradičních Superhrdinů za hrdiny historické, kteří se budou v sále cítit jako doma králové, princezny, hrabata, dvořani, pekaři, cukráři, myslivci, zvířátka, mágové, mudrcové, dvorní dámy…

Zažijete noblesu, naučíte se pokloně, vytvoříte obraz, ztvárníte sochy a to vše v rytmu tanců a skotačení se zámeckým personálem. Pro masky jsou pak připravené dělené prohlídky s nahlédnutím do pokladnice, odkud si každý smí uloupnout část pokladu", vzkazuje všem dětem Petr Stolař coby novodobý představitel Giacoma Casanovy.

Akci pořádá v neděli 7. dubna od 14:00 hodin Státní zámek Duchcov, Kulturní centrum Duchcov a Divadlo V Pytli. Vstupné je 40 Kč pro děti a 60 Kč pro dospělé, vstupenky lze zakoupit v pokladně zámku. Vzhledem k programu akce se poslední vstup na klasickou prohlídku I. okruhu „Valdštejn" bude v tento den konat ve 12:00 hodin a na prohlídku II. okruhu „Casanova" ve 14:30 hodin.