„ V tom filmu jsme si kromě toho všeho i zahráli. Naše děvčata, Maruška a Venda hrály krásné šenkýřky ve varšavské hospodě. Já jsme si zahrál doktora při souboji a mám ještě hrát Karla Josefa Emanuela z Valdštejna právě s Františkem Němcem. Manželka Maruška by si měla zahrát sestru Karla Josefa,“ říká Milan Petrovský, který je již tradičním představitelem Casanovy na různých akcích. Tyto dotáčky se zatím teprve chystají. František Němec si ve snímku zahraje Giacoma Casanovu v dobách, kdy pobýval na duchcovském zámku a vzpomínal na svůj život.
Kostýmy k filmu se vybraly z kostymérny Divadla „M“, která obsahuje na 2 tisíce kostýmů. „Kostýmy se vybíraly tak, aby seděly do období, ve kterém se děj odehrává. Bylo to náročné v tom, že musely sedět všechny doplňky, boty, punčochy, úprava vlasů u dam a u pánů paruka,“ vysvětluje Marie Petrovská. Dodává, že paruky bylo potřeba dobově načesat, což si již v divadle „M“ zajišťují sami. Během natáčení se pak musely upravovat, po každém pohybu. „Něco jiného je divadlo a něco jiného film,“ říká Petrovská.
Snímek se natáčel v duchcovské zahradě, na Červeném hrádku u Jirkova, v Divadle „ M“ Duchcov, v Teplicích na zámečku barona Franze von Stradala a také v Praze.
Natáčení vyžadovalo neustálé úpravy kostýmů, účesů a také časté praní. „Byl problém, když se například víckrát padalo, scéna se opakovala, tak třeba u Marka Vašuta byly punčochy celé zelené. To se pak herec musí převléci a jede se znovu,“ vypráví zážitky z natáčení Marie Petrovská. Jak však dodává, prostředí pro natáčení bylo dobré, z kostýmů, paruk i doplňků se dalo vybrat, takže žádné problémy nebyly. Petrovští si pochvalují také prostory Červeného hrádku, které naprosto vyhovovaly potřebám snímku. Venkovní scény se točily v duchcovských zámeckých zahradách něco také na Červeném hrádku u Jirkova. S Duchcovským zámkem bohužel nedošlo k dohodě na natáčení, snímek o známém svůdníkovi se tedy musel natáčet v jiných vhodných prostorách.
Manželé Petrovští, majitelé duchcovského Divadla „M“ a zájezdové scény Praha mají v plánu rozjet vlastní filmový projekt, a to natočit nefalšovanou českou pohádku.