Silniční most k nádraží se kvůli přípravě na demolici v pátek ráno kompletně uzavřel. Lidé a řidiči osobních aut se nemusejí bát, že se k nádraží nedostanou. Část mostu pro pěší je volná, jeden vyhrazený koridor slouží pro chodce, druhý pro osobní auta. Zrušen byl přechod pro chodce u mostu. Lidé musejí chodit oklikou přes okraj konečné tramvaje, kde jsou náhradní přechod a výstupní autobusová zastávka. Ta slouží jako nástupní pro linky MHD č. 12, 16, 24 a 31 a některé meziměstské linky. Z protější zastávky „Rudolická, MUS" odjíždějí hlavně linky 5, 10, 20, 22 a 30. Autobusům v otáčení pomáhají kruhové objezdy. MHD zahájení změn zvládla bez větších problémů.

„Zatím je to v pohodě," řekl Mosteckému deníku před druhou hodinou odpoledne František Berger, člen představenstva Dopravního podniku měst Mostu a Litvínova, který byl na místě od čtvrté hodiny ranní. Podle něj si většina lidí na dočasné změny do týdne zvykne.

O řidiče autobusů MHD, které parkují nad otočkou tramvaje, je postaráno. Zázemí s WC a občerstvením mají teď v domečku u kolejí.

„K nádraží jsem se dostal bez problémů, jen jsem se divil, že k němu nejedou autobusy," sdělil 69letý chodec František Horna z Mostu.

Jedna řidička jedoucí na nádraží zaparkovala u Penny, protože při příjezdu od Teska ji zmátla cedule, že ulice Nádražní je uzavřena. „Nevěděla jsem, že se mohu na kruháku otočit a dojet k nádraží z druhého směru," uvedla.