Jak Deník informoval jeho mediální zástupce Martin Jonáš, nové obchodní centrum Galerie Teplice se pro veřejnost otevře v pátek 14. března.

Třípodlažní budova, která se začala stavět v polovině roku 2012, nahradí zdemolovaný obchodní dům Prior z 80. let. Návštěvníkům nabídne na ploše 22.000 metrů čtverečních téměř 100 obchodů a restaurací, ale také supermarket Korzo a první multikino v Teplicích.

Výstavba centra vyšla zhruba na 1,2 miliardy korun. Práci v obchodech a službách tu najde na 500 lidí.

„Galerie Teplice výrazně rozšíří možnosti nakupování a trávení volného času ve středu města. Předpokládáme, že přiláká do centra lidi a pomůže ho tak oživit. V Galerii Teplice se otevře celá řada obchodů renomovaných značek. Budou tu restaurace, velký dětský koutek a špičkové multikino Premiere Cinemas se čtyřmi sály. K dispozici budou i krytá parkoviště se zhruba 400 parkovacími místy," vyjmenovává manažer obchodního centra Jan Růžička.

Mezi značkami, které v Galerii Teplice otevřou svou provozovnu, je například Intersport, Euronics, Bambule, Lindex, H&M, Gate, Baťa, Retro Jeans, Reno, CCC, Yves Rocher, Tally Weijl a také supermarket Korzo, první v České republice. Obsazeno je 80 procent obchodní plochy, o nájemcích dalších obchodů se jedná.

„Věříme, že budova obchodního centra významně přispěla ke zlepšení vzhledu centrálního teplického náměstí. Architekti ji navrhli tak, aby sjednotila dosud roztříštěné náměstí a zároveň nenarušila jeho historický ráz," uvedl jednatel společnosti Galerie Teplice Lukáš Čepelka.

Budovu navrhl známý českobudějovický Ateliér 8000 a fasádu a interiéry pak realizovalo renomované britské architektonické studio BENOY. Celá stavba, za kterou stojí developerská a investorská společnost Dandreet, stojí na ploše 16.000 m2 a přišla na zhruba 1,2 miliardy korun.

Stavba začala v červenci roku 2012, kdy byla zahájena demolice původního obchodního domu Prior.

V listopadu následujícího roku byla dokončena hrubá stavba nového obchodního centra a až do současnosti probíhají dokončovací práce na fasádě, vnitřním zařízení a instalacích.(mj)

--------------------------------

Rozhovor s vedoucí supermarketu Korzo Marcelou Davídkovou

Korzo chce dát šanci místním producentům

TepliceSoučástí nového obchodního centra Galerie Teplice bude také supermarket Korzo. Co bude nabízet svým zákazníkům a kolik nových pracovních míst v něm vznikne, na to jsme se zeptali jeho vedoucí Marcely Davídkové.

Supermarket Korzo má být vůbec první v ČR. V čem má být jiný a jedinečný oproti ostatním marketům?

Korzo vzniká jako pilotní projekt, který má velké ambice zejména co do kvality služeb a sortimentu. Privátně řízený koncept bez značných provozních nákladů na centrály, jak je tomu u velkých řetězců, a přímý kontakt se zákazníkem, a tedy více času a prostoru řešit samotný provoz a reagovat na potřeby našich zákazníků to je naše hlavní filozofie. Energii budeme směřovat na to, aby SPM byl známý podle vlídného a ochotného personálu a kvalitního sortimentu.

Chcete se zaměřit na místní pěstitele, farmáře a výrobce. Půjde tedy o jakousi obdobu farmářských trhů v „kamenném obchodě"?

SPM bude nabízet běžné kvalitní zboží jako ostatní supermarkety v kombinaci s produkty místních producentů. Je mnoho dodavatelů, kteří se do velkých řetězců nemají šanci dostat. U nás pro ty kvalitní a cenově přístupné naopak bude prostor.

Znamená to, že ovoce a zelenina by měly být díky minimálním dopravním vzdálenostem čerstvé a dozrálé na sluníčku?

Pochopitelně toto záleží na roční době a konkrétním produktu. Ale rádi bychom, aby v našem sortimentu byl takový produkt vždy zařazen.

Bude Korzo zaměřeno pouze na potraviny?

V základu bude doplněn i běžnou drogerií.

Kolik pracovních míst ve Vašem marketu vznikne a už vhodné zaměstnance máte?

V marketu vznikne 25 pracovních míst, již jsou všechna obsazena. Vybrali jsme jak zkušené pracovníky s praxí, tak absolventy učilišť i středních škol, kteří by se měli od starších kolegů lecčemu přiučit.

Budeme spolupracovat se Střední školou obchodu a služeb v Alejní ulici, žáci této školy k nám budou chodit na praxi.

Řadu let jste vedla obchodní dům Prior. S jakými pocity se vracíte na „místo činu"?

S bývalými kolegy z OD Prior se stále scházíme, předáváme si zkušenosti a někteří z nich budou v Galerii i v supermarketu pracovat. Všichni se těšíme, že na místě, ke kterému nás váží nostalgické vzpomínky, budeme opět společně pracovat. Střed města si jistě zaslouží oživení v podobě moderního nákupního a zábavního komplexu. Věřím, že Galerie potažmo Korzo budou stále plné spokojených zákazníků.(ot)