Obchodní centrum Olympia Teplice zde zahájilo stavbu, která rozšíří nabídku stávajících prodejních prostor. Plocha obchodního centra se tak koncem tohoto roku rozroste o dalších 5 000 m2 na celkových více než 31 000 m2.
O tom, co tu kontrétně bude, se zatím příliš nehovoří. Tedy po oficiálních cestách. Kuloární informace hovoří o tom, že by zde mělo vyrůst minimálně dalších osm velkých prodejen a několik odpočinkových míst.
Objevují se informace o tom, že tu chce otevřít svou pobočku například řetězec rychlého občerstvení Burger King, po severu pokukuje i vedení luxusních butiků s pánským společenským oblečením Blažek a rozšiřovat se v nové Olympii chce i obchod C&A.
Obchodní centrum Olympia Teplice bylo postaveno ve třech etapách v letech 2000 – 2003. Na celkové ploše 26 000 m2 nabízí v současné době své zboží a služby téměř 70 nájemců. Stavba rozšířující obchodní plochy byla zahájena koncem února a její dokončení se plánuje na poslední kvartál letošního roku.
„Rozšířením centra Olympia reagujeme na vysokou návštěvnost centra, které se stalo oblíbeným místem pro nákupy, zábavu a relaxaci obyvatel teplického regionu. Chtěli bychom zvýšit komfort nakupování a v nových prostorách centra návštěvníkům nabídnout další prodejny světových značek,” říká Petr Urbánek, jednatel společnosti Europolis, která má obchodní centrum ve svém portfoliu.
Obchodní centrum Olympia představuje komplex s prodejnami zboží tuzemských i světových značek. Návštěvníci zde naleznou kromě více než 50 obchodů i síť služeb jako je kadeřnictví, kosmetika, banka nebo dětský koutek. K centru patří i čerpací stanice a mycí linka. Pravidelně se zde konají doprovodné zábavní programy. Mezi známé tuzemské i mezinárodní nájemce se řadí například Hypernova, Asko nebo Datart.
Olympie je největším nákupním centrem v regionu, ale už jí vyrůstá konkurence, v Mostě má být otevřeno obchodní a zábavní centrum City Most.