Byť na skutečnou sezonu si budeme muset ještě nějaký ten týden počkat, tak na Bouřňáku mají všechno v podstatě připravené. „Finišujeme s přípravami. Oprášili jsme program na nabíjení permanentek a zahájili jsme jejich prodej. Techniku na úpravu sjezdovek a tratí máme v podstatě připravenou,“ říká šéf Sport centra Bouřňák (869 m n. m.).

Připravili na Bouřňáku pro letošní sezonu nějaké novinky? „Nezdražovali jsme. Velké investice neproběhly. Jedinou novinkou, kterou stejně lyžař asi nepozná je to, že budeme mít nový systém na pouštění čerpadla, které žene vodu do sněžných děl. Už nebudeme muset jezdit až k vypínači, ale bude stačit jedna esemeseka. Ta čerpadlo aktivuje,“ podotkl Zmítko.

Velkou novinkou byla loni na Bouřňáku rolba. I pro letošek je připravená. Je výkonnější a spolehlivější než rolby předchozí. Koupili jsme ji v Německu přímo u výrobce. Byl to fungl nový stroj,“ řekl k nákupu Zmítko.

Pisten Bully má hmotnost 5 tun, široká je 5,5 m a dlouhá 10 m. Objem motoru činí 7.200 cm². Díky navijáku, na kterém je 1050 metrů ocelového lana, vyjede a upraví i hodně příkrý svah. „Bez rolby s navijákem nemáme prakticky šanci upravovat slalomák, teď to jde. Je to snazší, rychlejší a efektivnější,“ sdělil šéf Sport centra Bouřňák.

Vleky budou prvně puštěny prvního listopadu. Půjde o zkoušku, ne o oficiální zahájení sezony. To bude záležet na sv. Petrovi. „Uvidíme jak bude zima. Necháme se překvapit,“ dodal Zmítko. (kos)