S námi všemi si tam pět koled zazpívá i Ústecký dětský sbor UJEP a také populární zpěvák David Deyl. „Bez koled si nedokážu představit Vánoce. Mojí nejoblíbenější je Narodil se Kristus Pán," uvedl osmadvacetiletý zpěvák z Chlumce.

Abyste se, stejně jako David Deyl, nemuseli rychle učit texty koled, stačí si vzít do kostela dnešní Ústecký deník, kde všechny texty zpívaných koled najdete. „Nechci nechat nic náhodě, proto budu mít noviny s texty koled jako pojistku," usmál se Deyl.

Pět koled spojí nejen celou republiku, ale i naše krajany v zahraničí, v unikátním projektu, při kterém spojíme své hlasy bez myšlenek na každodenní starosti a shon.

Sbormistryně univerzitního Ústeckého dětského sboru Martina Zemanová prozradila, že do kostela přijde zpívat 45 dětí s klavírním doprovodem. „Vánoční program trénujeme už od léta, takže jsme připraveni a těšíme se," dodala Martina Zemanová.

Samotní Ústečané tuto akci na magické datum vítají. „Přijdu s dcerou i pětiletým synem," usmál se Jiří Vrbík ze Severní Terasy.

Ústí zpívá koledy

David Deyl.

Kdy: Středa 12. 12. od 18.00

Kde: Ústecký kostel Nanebevzetí Panny Marie

Kdo bude zpívat: Návštěvníci kostela společně se zpěvákem Davidem Deylem a Ústeckým dětským sborem UJEP Ústí n. L.

Co se bude zpívat:

1. Nesem vám noviny

2. Narodil se Kristus Pán

3. Půjdem spolu do Betléma

4. Dej bůh štěstí tomu domu

5. Pásli ovce valaši

Zpíváte si také dnes koledy? Pošlete nám fotografie na ustecky@denik.cz!