Jejím cílem je vytvořit v předvánočním shonu klidnou vánoční atmosféru, kdy se lidé zastaví, zapomenou na starosti a společně si zazpívají několik předem připravených koled.

Do akce se během let zapojila spousta jednotlivců, známých osobností, spolků nebo institucí. V roce 2013 se do projektu zapojilo téměř 230 míst a ke zpěvu pěti koled se na různých místech připojili například Petr Kotvald, Leona Machálková, Jarek Nohavica, Pavel Šporcl nebo Heidi Janků.

Zpívalo se dokonce i v zahraničí. akce se účastnil i Klub Čechů a Slováků v Madridu a české koledy zněly i na vánoční trzích v Mnichově. O dva roky později se již zpívalo na bezmála 300 různých místech. Ze známých osobností se pak zapojil například zpěvák Martin Chodúr nebo žokej Marek Stromský.

V letošním roce je společný zpěv naplánován na 14. prosince od šesti hodin večer. Prostor v letošním roce dostanou koledy Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Veselé vánoční hody, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí. Slova k písním vyjdou jako každý rok v předstihu ve všech regionálních Denících.

Chcete-li do projektu zapojit i vy svou obec, město, školu či instituci, můžete tak učinit skrze přihlašovací formulář na stránce www.ceskozpivakoledy.cz, nebo se můžete obrátit přímo na redakci Teplického deníku prostřednictvím e-mailu teplicky@denik.cz.

PSALI JSME: ZPÍVANÍ KOLED NA TEPLICKU V ROCE 2015