Hlavní akce, kde bude přítomna i redakce Teplického deníku a také náš partner Český rozhlas Sever, který bude z Teplic přenášet přímý přenos, proběhne na náměstí Svobody před OC Galerie.

Koledy tu s námi a také s vámi budou zpívat děti ze sboru Písklata z teplické Základní školy Maršovská.

Hlavní program

Program na náměstí Svobody, jímž bude provázet moderátor Václav Formánek, začne již v 17 hodin.

Děti ze souboru Základní školy v Novosedlicích si připravily krásné hudební vystoupení proložené recitací básniček a povídání o tradici Vánoc a narození Ježíška.

V 17.40 nás dvěma písněmi příjemně naladí operní pěvkyně Libuše Arnoldová.Vánoce s Deníkem: Zpívejte koledy společně s námi a celým Českem

V osmnáct hodin to pak vypukne: Na ozvučeném pódiu zazpívají děti ze sboru Písklata ze ZŠ Maršovská pod vedením Marcely Novákové s doprovodem klavíru pět vybraných vánočních koled. Každý, kdo dorazí, může zpívat s nimi, a to tyto koledy: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Den přeslavný k nám přišel a pátou, tedy poslední koledou, bude Pásli ovce Valaši. Následovat bude jako bonus ještě tradiční vánoční písnička Vánoce, Vánoce přicházejí.

Tím ale program na náměstí Svobody ještě zdaleka neskončí. Čeká vás totiž ještě samostatné vystoupení sboru Písklata, který si připravil písničky o zvířátkách a se zimní tematikou za doprovodu příčné flétny, klavíru a houslí.

V 18:40 hodin vystoupí Marcela Nováková a klavírista Luděk Havel s jazzově laděnými písněmi.

V 19:00 hodin se představí hlavní host večera, rocková kapela FROM (videoklip kapely zde)

a v 19:50 akci Česko zpívá koledy zakončí ohňostroj.

Padne rekord?

Loni s regionálním Deníkem zpívali lidé na 386 místech naplnili náměstí měst i obcí, kostely, ale zpívaly i děti ve školách, mateřských školkách, dětských domovech a domech dětí a mládeže či senioři v domovech důchodců. Je jasné, že letos padne rekord; přihlášených je už teď o dost více než loni.

A pozor, i když se akce jmenuje Česko zpívá koledy, přidali se i krajánci v zahraničí, a to v sedmi evropských zemích, mimo jiné ve Španělsku, Itálii, Řecku či Německu. Mediálním partnerem akce je Český rozhlas Sever.

Pokud se chcete připojit ke zpívání koled i vy, napište nám na teplicky@denik.cz. Více informací najdete také na webu www.ceskozpivakoledy.cz.