„Blíží se čas Vánoc a tak jsme se rozhodli připravit něco hezkého pro děti z našeho regionu. Akce se bude odehrávat postupně na třech místech v Teplicích a v Dubí, kde budou mít děti od 4 do 13 let možnost vyzkoušet svůj um, popustit uzdu fantazii a vlastním výtvorem ozdobit vánoční stromeček, nebo svým dílkem udělat radost mamince, babičce nebo někomu, koho mají rádi," řekl nám k připravované akci generální ředitel Českého porcelánu Vladimír Feix.

Český porcelán vyrobil pro tuto příležitost 2500 kusů vánočních ozdob, pěti druhů, v biskvitové podobě, které si děti budou moci fixami nebo pastelkami nadekorovat podle vlastní fantazie a pak samozřejmě i odnést domů. „Budeme mít pro děti fixky a pastelky připravené, ale pokud se jich sejde najednou víc, bylo by dobré, aby si přinesly vlastní. Aby nemusely čekat a mohly si zvoneček, stromeček, ježečka, sněhuláka nebo koupacího koníka namalovat. Budeme mít k dispozici i nějaké podšálky, na které budou moci malovat Ježíška podle připravené předlohy," těší už se na nejmenší návštěvníky Petra Zajanová z Domu porcelánu s modrou krví v Dubí, který bude stěžejním místem celé akce.

Malovat se ale bude také v Regionálním muzeu v Teplicích a ve Studiu Fantazie v Teplicích, které je naproti divadlu a malovat se bude ve dvoraně. Akce na sebe budou časově navazovat, v některých dnech budou na dvou místech současně.

Začínat se bude 8. prosince ve Studiu Fantazie v Teplicích a pokračovat se bude ve vánočně nazdobeném Domě porcelánu s modrou krví v Dubí, kde souběžně probíhá výstava „Vánoce v modrém", kde je představena vánoční produkce společnosti. „V Modrodomě, jak zkráceně říkáme, se za měsíc vystřídá na 500 lidí. Teď jsem tu měla čtyřicet sedmáků, takže tu bylo pěkně živo. Ohlášený je už autobus školáků z Prahy. Chtějí si prohlédnout výstavu, jít na exkurzi do provozu i vyzkoušet si malovat hrnečky," usmívala se Petra Zajanová, která se tu návštěvníkům věnuje.

Týden malování na biskvitové předlohy dodané společností Český porcelán Dubí, a.s. bude zakončen 13. 14. prosince tradiční Vánoční dílnou v Regionálním muzeu v Teplicích, ve III. výstavní místnosti teplického zámku, kde se děti hravou formou seznámí s vánočními zvyklostmi. Bude se péct cukroví, zdobit perníčky, lít olovo, pouštět lodičky a vyrábět vánoční ozdoby z papíru a dřeva. Součástí Vánoční dílny bude i návštěva výstavy „Ježíšek nejslavnější děťátko."