„Během kontroly chatových oblastí narazila policejní hlídka na vykradený objekt, od kterého vedly stopy v čerstvě napadaném sněhu. Policisté stopy sledovali a po několika stovkách metrů dostihli muže, který se přiznal, že se do chaty vloupal," uvedl Daniel Vítek z teplické policie. Jako motiv, proč kradl, uvedl zloděj skutečnost, že přišel o práci i veškeré peníze. A protože neměl, kde bydlet, toulal se po horách a vloupával se do rekreačních objektů, ve kterých přespával.

Od začátku letošního roku se vloupal do jedné rekreační chaty v katastru Krupky už dvakrát. Nějaký čas zde i bydlel a vyjídal zásoby. Uvnitř ho dokonce přistihl majitel, kterému se muž prokázal svými doklady a vypověděl mu svůj příběh. Poškozený zpočátku vloupání ani neoznámil, když však přišel na to, že se mu z chaty opakovaně ztrácejí další věci, policii konečně zkontaktoval.

Policisté dále zjistili, že se podezřelý vloupal v období od 10. do 20. ledna do dalších tří chat v zahrádkářské kolonii v Proboštově, ze kterých si odnesl potraviny a nářadí za pár stokorun. Při výslechu vyšla najevo i další vloupání, kterých se dopustil v prosinci loňského roku v Jílovém na Děčínsku, kde se vloupal do tří rekreačních chat. V jedné z nich dokonce zapomněl batoh, ve kterém nechal svůj očkovací průkaz a pokutové bloky se svým jménem. (dav)