„V rámci společného boje proti hranice překračující kriminalitě se již dlouhá léta rozvíjí spolupráce, která se vyznačuje vzájemným porozuměním, respektem a přátelskými vztahy.
Policejní útvary v příhraničních regionech realizují pravidelnou výměnu informací a zkušeností. První kontakty zástupců saské a české policie byly navázány již v dubnu 1992. Obě strany velmi rychle zjistily, že problémy, které řeší policie v rámci každodenního výkonu služby, jsou na obou stranách hranic téměř identické a jen společně je možné najít nejefektivnější řešení s cílem zlepšení situace v příhraničních regionech,“ říká Daniel Vítek, mluvčí teplické policie.
Během jednání v Krupce přítomní policisté projednávali společné akce, na kterých se v letošním roce budou kolegové z obou zemí podílet.
Závěrem předal vedoucí ÚO Teplice Petr Sytař čestnou medaili Policie ČR udělenou policejním prezidentem jako ocenění za dlouholetou spolupráci s příslušníky Policie České republiky při potírání trestné činnosti v česko-saském pohraničí. Medaili převzala Edelgard Grimm, vedoucí policejního revíru Dippoldiswalde. (re)