„Jsme rádi, že radnice využila finanční prostředky tímto způsobem. Že za ně dokázala s přispěním ještě jednoho dárce pořídit jedno velké a dvě malá dětská hřiště. Ve městě, jako je Bílina, není nikdy takovýchto míst dost, zvláště pak v zástavbě panelových sídlišť,“ říká Milan Bártl, vedoucí odboru řízení provozu Elektrárny Ledvice.

Nová hřiště se nacházejí v ulicích Kpt. Jaroše, Čapkově a Alšově. „Mám z nich radost a budu upřímný, bez vaší pomoci by se to nepovedlo. Nyní mají maminky s dětmi do šesti let kam jít. Mohou si sednout na lavičky, popovídat si zároveň pozorovat své ratolesti, jak si hrají na pískovištích, prolézačkách se skluzavkou či jak se houpají na houpačkách,“ uvedl spokojeně Josef Horáček, starosta Bíliny.

Jak dodal, bez vstřícnosti ze strany ČEZ, ale i Severočeských dolů si nedokáže život ve městě představit. „Máme sice svůj rozpočet, ale nevíme, kam dřív s penězi. Proto kvitujeme, když nám dvě tak významné společnosti v regionu vyjdou maximálně vstříc,“ uzavřel starosta Horáček.