Výtěžek z padesátikorunového startovného a z prodeje upomínkových předmětů se rozhodli žáci Biskupského gymnázia, Základní a Mateřské školy Bohosudov věnovat opět teplické nemocnici, tentokrát chirurgickému oddělení.

Po zkušebním nultém ročníku, při kterém se vybralo 10 tisíc korun a povzbuzeni zájmem, který akce mezi občany Krupky vyvolala, uspořádali loni už oficiální 1. ročník i s doprovodným programem a na dětské oddělení teplické nemocnice přispěli částkou 14 174 Kč.

Letos se program ještě rozrostl a pro děti byly připraveny zábavné soutěže. „Trochu jsem se bála, že přijde málo lidí, když se současně koná Duchcovský viadukt, kde startuje řada běžců z Krupky. Ale už se nám to tu schází," přivítala nás ředitelka školy Jana Pucharová. Potěšilo ji, že učitelé svým nadšením „nakazili" žáky a tak soutěž o to, jak originálně se budou prezentovat jednotlivé třídy, byla velmi vyrovnaná. Chodící autobus neměl chybu a kouzelné lesní žínky měly jistě co dělat, než z vlasů vyčesaly všechny ozdoby.

Paní ředitelka pozdravem „sportu zdar" zahájila druhý ročník charitativní akce a po vystoupení roztomilých mažoretek už byly na startu nastoupeny nejmladší děti, abyvyběhly na připravenou trať, jen se za nimi prášilo. Šášové Váša a Máša z krupského domečku, kteří vyběhli společně s nimi, se ale vzápětí změnili na ošetřovatelky a utěšovali jednoho z malých běžců, který upadl na zem.

Pak už následovali přihlášení závodníci z dalších kategorií, na které čekal 6 kilometrový běh. Běh měl i svoji nezávodní část, které se mohl zúčastnit každý, kdo už se na běh z jakéhokoliv důvodu necítí, ale chtěl přispět na dobrou věc. „Běžci" mohli připravený tříkilometrový úsek městem jít volným tempem, vzít s sebou čtyřnohého přítele, a pejsků se tu sešlo hned několik, nebo třeba kočárek.

Charitativního běhu se zúčastnila i hlavní sestra teplické nemocnice Kateřina Vágnerová, která stála u zrodu celé akce a nikdy nechybí, i další její kolegové.

Účastníci sobotní akce si měli možnost v rámci připraveného programu vyzkoušet své znalosti a ověřit si, jestli by zvládli poskytnout první pomoc a umělým dýcháním a masáží srdce zachránit život. Pro děti byly přichystané soutěže a mohly si i koupit a nazdobit perníček a přispět tak na nemocnici. Připravena byla i ukázka práce se psy.

„Vybralo se 14 540 korun," měla radost z hojné účasti a úspěšné akce Jana Pucharová, ředitelka Biskupského gymnázia, Základní školy a Mateřské školy Bohosudov, které Běh Krupkou organizovalo. Všechny potěšilo i přívětivé počasí a tak je zřejmé, že podzimní Krupka bude i do budoucna spojena s teď už tradičním charitativním během pro dobrou věc.