Vysoké rozparky a třpytivý efekt vévodily charitativní módní přehlídce Nadi Moravcové, která se konala v pátek v teplickém divadle. Více než stovku modelů pro právě začínající společenskou sezonu tu společně s dalšími modelkami předvedla hned šestice Miss, které se vzdaly honoráře ve prospěch dvouleté Majdalenky. Právě na léčbu holčičky, která trpí spinální muskulární atrofií, bude věnován celý výtěžek z přehlídky.

V první části pátečního večera, kterým provázel s humorem sobě vlastním moderátor Petr Vágner, měli návštěvníci možnost obdivovat kolekci šatů, určených pro večírky a společenské párty. „V mé kolekci společenských šatů, ať krátkých nebo dlouhých, vévodí vysoké rozparky, které působí velice sexy. Na přehlídku se pro efekt dělají vyšší, ale po přehlídce se podle přání každé zákaznice upraví a to platí i pro výstřihy,“ uklidnila Naďa Moravcová dámy, které nemají míry a odvahu modelek.

Návrhářka tradičně sází na kvalitní látky a precizní střih, nezklamala ani tentokrát. Šaty, které nadchly svým třpytivým efektem, modely zajímavé svou jednoduchostí nebo naopak svým střihem, ať už je to řasení těla nebo skladů na sukni. To vše bylo k vidění. Návrhářka myslela i na dámy, které rády nosí kalhoty. „Navrhla jsem dva typy overalů. Jeden, který je sexy v těle s nohavicemi kolového střihu, a druhý, který má široké rovné nohavice, dlouhé rukávy a otevřený výstřih. Oba z jemných materiálů kovového lesku,“ uvedla k předváděným modelům.

Převládá černá barva

V její letošní společenské kolekci asi poprvé převládá černá barva a to v různých střihových provedeních. Milovníci barev ale rozhodně nepřišli zkrátka a z barevného spektra tu jistě našli i svoji oblíbenou. Nepřehlédnutelný byl rozhodně nový odstín smaragdové zelené barvy v různých materiálových proměnách, ať je to silk, krásně vlající a úžasný svou lehkostí, nebo luxusní samet či satén.

Pro svoji společenskou kolekci připravila Moravcová i řadu šatů z jemného a lehce třpytivého úpletu, který se dá velice dobře řasit nebo různě promotávat do nabraných uzlů. „V závěrečné kolekci jsem dala opět prostor flitrovým materiálům, protože vždy na mole krásně vynikají pro svůj třpytivý efekt a je to velice oblíbený materiál,“ nechala se slyšet návrhářka, v jejíž kolekci nechyběly ani šaty z krajek, prokombinované s šifonem nebo saténem i šaty zdobené pštrosím peřím.

Mezi čtrnáctkou modelek byla kromě Radky Rosické, která společně s Naďou Moravcovou charitativní přehlídky organizuje, například Kateřina Wohlmann Votavová, Andrea Vránová Kloboučková, Lucie Křížková, Aneta Vignerová nebo Lucie Šlégr. Tu přijel do jejího rodného města podpořit manžel Jiří.

O hudební doprovod přehlídky i zábavu se postarala kapela Botox se zpěváky Janem Kopečným a Petrem Ryšavým, a protože pánové nezkazí žádnou legraci, nechal se Honza vytáhnout na molo, aby si s Anetou Vignerovou zkusil roli modela.

Rehabilitace pomáhají

Výtěžek ze vstupného a tomboly poputuje k malé Majdalence, u které byla zjištěna vzácná a bohužel nevyléčitelná nemoc spinální muskulárni atrofie II. typu. Majdalenka přijela i se svoji maminkou návštěvníky přehlídky pozdravit a poděkovat za podporu. Peníze jdou na rehabilitace, které Majdalence jako jediné pomáhají, ale zdravotní pojišťovny je nehradí.

Na panelu ve foyer divadla si mohli návštěvníci prohlédnout na fotografiích dívku při rehabilitacích a viděli tak, jak budou jejich peníze pomáhat. „Jsem ráda, že i přes nelehkou finanční situaci, která nyní nastala, jsou lidé ochotni přijít a přispět Majdalence na její léčbu,“ měla z plného sálu radost Moravcová.