Očkovací místo je v centru na podlažní úrovni Krupské ulice. Otevřené bude vždy v úterý a ve čtvrtek od 9 do 17 hodin. Mělo by tu být minimálně do konce ledna, s ohledem na zájem lidí. „Smyslem vzniku nového centra v Teplicích je zvýšení proočkovanosti obyvatelstva Ústeckého kraje. Ta je bezpodmínečně nutná pro uklidnění stávající situace, abychom se mohli s pandemií onemocnění Covid 19 konečně vypořádat a ulevit pacientům i zdravotníkům v našich nemocnicích,“ zdůraznil generální ředitel Krajské zdravotní Petr Malý.

Společně s Krajskou zdravotní se na projektu tzv. Walk-in centra podílí město Teplice. To už si zájem prověřilo nedávno, když v Teplicích proběhlo jednodenní očkování bez registrace na Benešově náměstí. „V bývalém turistickém informačním centru na Benešově náměstí se podařilo při akci místních sdružení Českého červeného kříže a ústecké Masarykovy nemocnice naočkovat více než 500 lidí. Část tvořili ti, co se nedokázali registrovat a k očkování se dostali vůbec poprvé. A vzhledem k tomu, že takových lidí je zřejmě víc, a zájem byl i v jiných místech, vyvolali jsme jednání s teplickou nemocnicí a zástupci Českého červeného kříže k vytvoření stálého místa pro očkování neregistrovaných,“ vyjádřil se náměstek teplického primátora Jiří Štábl.

Očkovací centrum v děčínské nemocnici
Děčínské očkovací centrum míří zpět do ČVUT, v Teplicích přibude nové ve Fontáně

„Pro lidi je důležitá dostupnost očkovacího místa a my jsme chtěli najít prostor v centru města. S majitelem nákupního centra Fontána jsme proto vyjednali místnost, která bude komfortnější než naše bývalé informační centrum jak pro zdravotníky, kteří budou mít lepší zázemí, tak pro zájemce o očkování,“ dodal primátor Hynek Hanza k umístění očkovacího centra.

Prostory Fontána poskytla zdarma. Krajská zdravotní bude hradit pouze spotřebovanou energii. „Chci podpořit očkování, o kterém si myslím, že je vhodné. Ve firmě už nám umřelo několik kolegů, kteří nebyli naočkováni,“ podotkl Jaroslav Třešňák ze společnosti JTH, pod kterou nákupní centrum Fontána spadá.

Očkování v nákupním centru Fontána bude pro neregistrované zájemce. Registrovaní budou i nadále docházet do teplické nemocnice a je důležité, aby dodržovali termín očkování, ke kterému se registrovali. Pokud by ze závažných důvodů potřebovali využít očkování bez registrace v nákupním centru Fontána, je potřeba termín v nemocnici odregistrovat, aby nedocházelo ke zbytečnému blokování kapacit v nemocnici.