Stát v záři reflektorů v nádherných šatech a s třpytící se korunkou královny krásy ve vlasech je sen mnoha mladých dívek. K jeho splnění teď mohou být o krůček blíž. A ani nemusí jezdit nikam daleko, casting na Miss Czech Republic 2018 se totiž koná v Teplicích.

Casting se uskuteční v obchodním centru Olympia 10. března. Zápis dívek začíná v 16 hodin, samotný casting pak o hodinu později. V porotě se objeví modelky Lucie Kovandová, Daniela Zálešáková, Veronika Volkeová i ředitelka soutěže Taťána Makarenko.

Dívky toho moc nepotřebují. „Stačí vzít si občanský průkaz, koktejlové šaty, boty na podpatku, dvojdílné plavky, tmavé džíny, přidat dobrou náladu a utkat se s ostatními kráskami o účast ve finále Miss Czech Republic 2018,“ uvádějí pořadatelé.

Čtyři vítězky z deseti finalistek budou reprezentovat Českou republiku na světových soutěžích, vyhrají ceny v hodnotě za více než tři miliony korun a podepíší spolupráci s modelingovou agenturou Pure Model a soutěží krásy Miss Czech Republic. 

Půvab i osobnost

V soutěži krásy pro dívky ve věku od 17 do 25 let nerozhodují jen výška a míry, porotci se zaměřují zároveň na půvab osobnosti a sympatie. Soutěž má ještě jedno poslání. Od založení je její nezbytnou součástí charitativní aspekt, který byl vetknut i do sloganu Krásné tváře pomáhají.

Výtěžek z finálového večera a veřejné sbírky bude i tentokrát věnován na podporu činnosti České neonatologické společnosti. „Největší pomoc si zaslouží ti, kteří bez ní nemohou žít. A proto padla volba na podporu činnosti oddělení pečujících o předčasně narozené novorozence,“ uvedla zakladatelka a prezidentka soutěže Taťána Makarenko s tím, že letos Miss Czech Republic 2018 věnuje výtěžek z finálového večera na novorozenecké oddělení nemocnice v Mostě.

Letos se soutěž propojila s mladými zpěváky Adélou Částkovou a Adamem Mišíkem, kteří s Taťánou pojednou celou tour castingů. Od února do dubna jich proběhne celkem 11. První dva se konaly v Plzni a v Praze. Semifinále soutěže se uskuteční 12. a 13. května, kde se vybere finálová desítka.

Taťána MakarenkoŘeditelka soutěže Taťána MakarenkoŘeditelka soutěže Miss Czech Republic 2018 Taťána Makarenko studovala da dubském gymnáziu. „Na studia v Dubí vzpomínám ráda. Měla jsem ráda kantorský sbor, paní ředitelku i třídu mých spolužáků. Do dneška s přehledem umím periodickou tabulku chemických prvků,“ řekla pro Deník.