Co je to v tom Chlumci za divné pořádky? Jsou samé dluhy, jednoho starostu Romana Hanusche (ODS) jim kvůli tomu zavřou do „báně", druhému, Petru Maxovi (Nez.) pro kus dortu namlátí na plese „kokos"! Přesně tohle musí napadnout každého, kdo tohle osudem zkoušené městečko zná jen z novin. Nevěříte?

„Chlumecký starosta byl na městském plese Chlumce zmlácen členem politické strany Alternativa," napsal do e-mailu redakci Ústeckého deníku čtenář, který se podepsal jako Tonda Málek.

Vzápětí ho následoval telefonát, zcela protichůdný. „No, on se ten Maxa snad zbláznil! Pořídil si bodyguarda a nikdo z Alternativy se k němu nemůžeme dostat! Nikdo ho nezkopal pod topením, dostal jen pořádnou facku," popisoval to zdejší obyvatel René Volf. „Kdyby mu dal Vladimír Henzl pěstí a zkopal ho, tak by starosta vypadal jinak. Henzl má sto dvacet kilo a Maxa osmdesát!"

Pokračování incidentu z prvního městského plesu popsal sám Henzl. „Mně je strašně líto, že jsem se neudržel. Starosta je můj kamarád, necítím vůči němu zášť, před plesem jsme byli spolu kupovat dárek do tomboly. Pak byl masopust a já část průvodu prošel s nimi," popisoval ten den. „Ta rána byla nepřiměřená reakce právě na průběh tomboly. Nebudu říkat proč, jelikož to první chci říci policii," dosvědčil Henzl. „Ale trvám na tom, že jsem do něj nekopal! Pravda, má zašitý ret."

Redakce Ústeckého deníku se přirozeně snažila kontaktovat i starostu Petra Maxu, ten ale bohužel nepřijímal ve čtvrtek odpoledne telefonické hovory.

Volf pak taky vylíčil pointu příběhu, proč vlastně starosta dostal na „chrám páně". „V tombole byl notebook za deset tisíc, navigace a podobně. Ten notebook měl být první cena, jenže Maxa to na poslední chvíli změnil!"

Chlumec je totiž krátce městem, a tak na plese měli dort s městským znakem. „On se u něj Maxa pořád fotil a nakonec ho změnil v první cenu. Takže když Henzl vyhrál první cenu a místo počítače dostal dort, bouchly v něm saze!"

Rváče nakonec musela roztrhnout policie. Ta přijela do baru zdejšího kulturního domu, kde se ples konal, na občanské upozornění z místa „dramatu".

„Kolegové z oddělení v Chlumci to potvrzují," sdělila Deníku mluvčí ústeckých policistů Valerie Bartošová. „Napadený dostal od útočníka ránu, na místo přijela policejní hlídka a ta pak zavolala rychlou zdravotnickou pomoc. Vyšetřujeme to jako výtržnost," dodala Bartošová.

Jak o incidentu smýšlejí zdejší obyvatelé? „On si o to Maxa říká už docela dlouho. Je to takový jájínek, všude propaguje za obecní peníze jen sebe a lidi na něj začínají být pořádně naštvaní. V tom incidentu s dortem ho poznávám, to je celý on," myslí si obyvatelka, která ale nechce raději říci své jméno. „Hrajeme si na město, a přitom jsme pořád jen vesničtí vidláci!"

Autor: Janni Vorlíček