Po chodníku denně míří desítky školáků do šanovské školy. Už se zde stalo také několik úrazů, v lepším případě pády skončily odřeninou.
„V zimě se tady ani nedá odhrabat pořádně sníh. Když zaprší, dělají se zde louže. Je to nebezpečné, tudy chodit. Kousek dál už je zámková dlažba, tak nevím, proč nemohla pokračovat až sem. Stačil by nám tu nový asfalt,“ říká Miroslav Klofát, který zde bydlí. Podle něj je chodník ještě původní. Vizuálně je beton již značně rozdrolený.
Chodník patří městu. Právě sem už prý směřovaly stížnosti obyvatel panelového domu v bloku C. Zatím se jim ale nedostalo žádné odezvy.
Město Teplice ročně do oprav chodníků a silnic dává nemalé peníze. Podle Jaroslava Kubery, primátora Teplic, nejde vše udělat najednou. Jen na letošní rok byly předloženy ke schválení požadavky na navýšení finančních prostředků na údržbu místních komunikací v částce téměř pět milionů korun.
Schváleny například byly opravy chodníků v Gagarinově ulici, kde by se v částce 850 tisíc měly odstranit stávající poškozené povrchy z litého asfaltu a nahradit po vyrovnání obrubníků novým povrchem z asfaltobetonu. Na řadu přijde také chodník v Přítkovské ulici, kde je schválena částka 1,2 milionu korun. Přes prázdniny by měl přijít na řadu také chodník v Bohosudovské ulici a také úprava křižovatky Kozinova – Bohosudovská, kde se počítá se stavebními úpravami, s rozšířením silnice a vybudováním ostrůvku. Vyčleněno na to je půl milionu korun.