A to kvůli lázeňským oslavám, kterými bude město žít o víkendu. Už v pátek ale probíhají přípravy, proto je část města pro dopravu vymezena. K vyjmenovaným ulicím se v pátek odpoledne ještě přidá omezení na náměstí u zámku a příjezdu od Alejní ulice. V sobotu a v neděli pak počítejte s další úpravou provozu na Mírovém náměstí u DK Teplice, v ulici U Divadla a také v Krupské ulici.

„Všechna místa budou vymezená dopravními značkami. Návštěvníci, kteří přijedou na oslavy autem, by měli využít především odstavných parkovišť v okrajových částech města,“ nabádá Přemysl Šoba z teplického domu kultury, který má celé oslavy zahájení lázeňské sezony na starosti.

Lázeňské oslavy v Teplicích se ponesou v duchu bezpečnosti všech účastníků, na kterou bude dohlížet policie ČR ve spolupráci s Městskou policií.

Vstupní místa do centra dění budou z bezpečnostních důvodů vymezená bariérou z květníků, v důsledku opatření po vražedných nájezdech mezi lidi na tržiště v Německu. „V ulicích budou uniformovaní policisté i služebně lidé v civilu,“ říká k zajištění bezpečnosti návštěvníků slavností mluvčí teplické policie Daniel Vítek.

Pořadatelé slavností se budou muset společně s policií vyrovnat také s nájezdem fotbalových fanoušku Slavie Praha, neboť se v sobotu na Stínadlech bude hrát ligový fotbal. A právě z Prahy se očekává příjezd stovek lidí v červenobílých fanouškovských dresech. „Zaujmeme k tomu potřebná bezpečnostní opatření,“ podotýká Vítek z teplické policie. Pořádková jednotka doprovodí fanoušky až na stadion.

Magistrát města Teplice doporučuje návštěvníkům slavností zaparkovat vozidla mimo centrum dění na ulici Alejní, pod přemostěním ulice Lounská, doporučuje se také Masarykova, 28. října, Kollárova, Tržní náměstí, Vrchlického a dále využití parkovacích ploch supermarketů a nákupních center, které však svou kapacitou neuspokojí všechny návštěvníky slavností.

Po dobu trvání víkendového zahájení lázeňské sezony nebude linkami MHD obsluhována zastávka Valy a to obousměrně (náhradní zastávka Bystřanská) a zastávka Císařské lázně ve směru do centra města (zrušena bez náhrady). Dotčená linka 121 bude danou lokalitu objíždět ulicemi Bystřanská, Plynárenská, Pražská a Mlýnská.

Ostatní linky MHD budou jezdit bez omezení s tím, že drtivou většinu spojů trolejbusových linek 101, 102, 103, 105, 107 a 108 dopravce posílí nasazením velkokapacitních trolejbusů.

Po skončení sobotního programu a slavnostním ohňostroji je pro návštěvníky ze vzdálenějších části města připraven rozvoz spoji MHD do všech části města. Všechny spoje budou z Benešova náměstí odjíždět ve 23:00 hodin. Pro opozdilce jsou připraveny ještě noční spoje linek 124, 125, 802 a 803 s odjezdem z centra města okolo půlnoci.