Během posledních několika měsíců se stal miláčkem českého a slovenského národa, což se značně projevilo nejen v prestižní anketě Český Slavík 2009, kde získal cenu v kategorii Objev roku, ale i ve velkém finále Česko Slovenské SuperStar, kterou nakonec s přehledem vyhrál. Řeč tedy nemůže být o nikom jiném, než o Martinovi Chodúrovi.

Zpěvák skupiny Robson, přezdívaný též jako český Tom Jones, dorazil v minulých dnech do prestižního hudebního klubu Unico ME v Teplicích, kde po skončení jedinečného koncertu a autogramiády poskytl Teplickému deníku rozhovor, v němž se například rozpovídal o nedávno skončené pěvecké soutěži, plánovaném debutovém albu, ale i o tom, jaké kuchyni dává přednost, či jakým sportům se rekreačně věnuje.

V průběhu česko-slovenského hudebního projektu se o vás často psalo, že jste se prý pohádal s Michalem Davidem. Můžete se k tomu nějak vyjádřit? Je to pravda?
V jednom kole, které bylo zaměřeno na písničky Michala Davida, jsem doslova řekl: „Davidova muzika není můj šálek kávy." Bulvární noviny celou větu překroutily. Nakonec z toho vyšlo úplně něco jiného. Rozhodně nešlo o žádnou hádku.

Někteří semifinalisté a finalisté Česko Slovenské SuperStar se ztotožňují v tom, že jim tato soutěž přinesla velkou zkušenost. Souhlasíte s nimi?
Jednoznačně. Díky tomu, že jsem se dostal tak daleko, vlastně nejdál co to jen šlo, tak mi tato velkolepá show poskytla obrovské možnosti. Krom toho mi otevřela i dveře do českého showbyznysu.

Když se teď bavíme o SuperStar, tak by některé čtenáře jistě zajímalo, jestli byla zapotřebí
nějaká zvláštní příprava k písničce Paparazzi od Lady Gagy, kterou jste zapěl v osmém finálovém kole?

Tuto písničku jsem chtěl televizním divákům zazpívat z toho důvodu, že jsem si v duchu říkal, že by to pro ně mohlo být zajímavé. Pro mě to byla pro změnu výzva. Na nějaké velké nacvičování nebyl v soutěži čas. Během jednoho dne byla písnička Paparazzi upravena a secvičena.

CHODÚR SE PODEPISOVAL V UNICU NA BŘÍŠKA SLEČEN - ČLÁNEK, FOTO ZDE

Po internetu koluje velmi zajímavé video, jak zpíváte s Benem Cristovaem hit Cancion del Mariachi z filmu Desperado. Celý videoklip pochází z pokoje jednoho bratislavském hotelu, kde jste s ním byl po dobu soutěže ubytován. S jakými soutěžícími jste dnes nejvíce v kontaktu? Že by právě s Benem?
Na všechny finalisty mám samozřejmě telefonní čísla. Nejvíce jsem ale v kontaktu s Benem Cristovaem, se kterým jsem si v Bratislavě dobře rozuměl. Vím, že se na něj můžu kdykoliv spolehnout.

Jeden ze sponzorů Česko Slovenské SuperStar slíbil ve finálovém večeru, že pokud vyhrajete, tak vám zprostředkuje setkání s Tomem Jonesem. Proběhlo už?
Zatím ne. Jeho management momentálně jedná s mým managementem. Myslím si, že až Jones ukončí svou koncertní štaci po Chile, Novém Zélandu a Austrálii, kde má v únoru a březnu koncerty, tak se mi určitě ozve.

Máte už trochu ponětí, jak se uskuteční zmíněná schůzka s „Tygrem z Walesu”?
Vše záleží, jak se domluvíme. Ještě nevím přesný termín. S největší pravděpodobností setkání proběhne v Evropě, nejspíš v Anglii, na nějakém jeho koncertě.

Můžete prozradit, jaký hudební žánr vám sedí ze všeho nejvíc?
Každý mi dá jistě za pravdu, že žánrové hranice jsou směšně. Jsem popový zpěvák, a budu se i nadále věnovat popu. Jednou bych chtěl dosáhnout toho, že když někde lidé uslyší jméno Martin Chodúr, tak se jim hned nevybaví má tvář ale můj popový styl a nezaměnitelné písničky.

Slibně hovoříte o nezaměnitelných písničkách, tak se nemohu nezeptat, kdy máte v plánu vydat svou první desku. Bude do konce tohoto roku?
V původní smlouvě se Sony bylo uvedeno, že musí do konce března bezpodmínečně vyjít. Oběma stranám, nám a Sony, se po čase tento termín zdál dost nereálný. Po společném uvážení se vydání CD nakonec posunulo na přelom dubna a května.

V jakém stádiu je momentálně vaše deska? Bude se na některých vašich singlech podílet česká, nebo dokonce zahraniční kapela?
V této době se vymýšlí a vylepšují písničky. Je zapotřebí jich mít co nejvíc, aby z nich mohlo vybírat. Byl bych velmi poctěn, kdyby se na mém albu podílel orchestr Gustava Broma. Jakmile bude vyřešena skladba hitů, interpretů a skupin, tak pak je to jen otázkou několika týdnů, než bude CD natočeno ve studiu.

K nové kompilaci určitě přibude, jak to tak chodí v hudební branži, i nějaká koncertní šňůra. Máte ji v plánu?
Všechno se bude odvíjet podle vydání mého debutového CD. Už mám zhruba představu, jak by mohly mé koncerty vypadat, ale ještě je zapotřebí dojednat spoustu věcí. Dopředu mohu prozradit, že nezačnou dříve jak v květnu.

Vaše vlastní koncerty se budou konat spíše po diskotékách, nebo ve velkých sálech a halách?
Po hudebních klubech určitě ne, jelikož si myslím, že nejsem až takový diskotékový zpěvák. Na sto procent proběhnou ve velkých městech a v halách.

Patříte mezi ty umělce, co nevystoupí na pódium bez svého zázračného talismanu? Věříte na ně?
Na tohle jsem nikdy nevěřil. Žádného jsem ani nepotřeboval. Vždy se spoléhám pouze na můj hlas.

Pokud si matně vzpomenete na společný koncert všech finalistů Česko Slovenské SuperStar, který se konal 16. ledna v pražské O2 areně, tak jakmile jste se zde objevil, tak fanynky začaly hned hlasitě ječet a vřískat. Dostáváte od nich dopisy? Kolik jich zhruba přijde za týden?
Dostávám od nich spousty dopisů, ve kterých mi většinou píšou, že mi fandí nebo mě žadoní o autogram.
Většinou dopisy ale chodí zpětně, jelikož neznají fanynky mou adresu. Přesný počet? Tři do týdne rozhodně přijdou.

Jednu zvídavou čtenářku by zajímalo, i když chodíte již pátým rokem s Michaelou Červinkovou, jaké typy žen vás osloví. Musí být něčím výjimečné?
Každá žena může být krásná. Mám rád ženy, když jsou upravené, inteligentní, sebevědomé a vtipné.

Určitě celá řada takovýchto žen, o nichž jste mluvil v předchozí odpovědi, se přišlo na vás podívat v polovině prosince před teplické nákupní centrum Olympia, kde jste koncertoval s ostatními finalisty. Vybavíte si ještě s odstupem času tu struhující atmosféru, jež zde panovala?
Rozhodně. V tu dobu byl venku pěkný mráz. Lidé zablokovali skoro celé město, co jsem slyšel. Pro mě je, abych se přiznal, jedno, zda vystupuji venku či v zatopeném sálu. Záleží mi víc na tom, aby měli návštěvníci při mém vystoupení ten nejlepší komfort. Nerad vidím, když se návštěvníci tlačí a pořvávají na sebe, jako tomu bylo při autogramiádě. Ten, kdo se jí účastnil, tak dobře ví, o čem teď mluvím.

Po osmatřiceti dnech od koncertu u teplické Olympii jste dorazil opět na sever Čech. 22. ledna vás přivítali příznivci v Ústí nad Labem, o den později jste zamířil do sousedních Teplic, konkrétně do hudebního klubu Unico ME. Kvůli čemu?
V Ústí jsem měl autogramiádu, pak jsem tam ještě zpíval na Plese upírů - 14. narozeninách rádia Fajn North Music. Co se týče Teplic, tak zde jsem měl hodinové vystoupení spojené s autogramiádou. Klubu Unico ME předcházela jeho výborná pověst a musím se přiznat, že ačkoliv nejsem „diskotékový“ typ, jsem velmi mile překvapen výjimečným prostředím, skvělým kolektivem a především profesionalitou vedení klubu během celé mé návštěvy. Nelituji toho, že jsem se rozhodl navštívit právě tento podnik, a to i přesto, že se v hudebních klubech nebudu v budoucnu příliš vyskytovat. Návštěvníkům jsem zazpíval převážně hity, které jsem interpretoval v pořadu Česko Slovenská SuperStar. Šlo například o písničku
A Little less conversation od nestárnoucího Elvise Presleyho nebo hit Paparazzi od zpěvačky Lagy Gagy.

KONCERT FINALISTŮ ČESKO-SLOVENSKÉ SUPERSTAR V OLYMPII TEPLICE - VIDEO, FOTO, ČLÁNEK ZDE

Šlo vyjmenovat pro vaše fanoušky a fanynky města, kde se v nejbližší době ukážete?
V únoru mám skoro každý den nějakou akci. Chystám se mimo jiné do Prahy, Bratislavy, Brna a Ostravy, mého rodného města.

Leden, únor, březen. To je období různých plesů a firemních akcích. Můžete prozradit, kolik si účtujete průměrně za své vystoupení?
V těchto otázkách se dobře orientuje můj manažer, kterému stoprocentně věřím. Ten, kdo má zájem
o mé účinkování, tak je nejlepší, když se s ním spojí. Takové věci nejdou kolem mě.

Konečně děláte práci, která vás baví. Najdete si ale chvíli na své koníčky?
Pokud mi to volný čas dovolí, tak rád jezdím na kole. Před SuperStar jsem pravidelně chodil, zhruba jednou týdně, do posilovny. Teď na „fitko” už není tolik čas.

Jaké kuchyni dáváte přednost? Umíte sám vařit?
Vaření mě poměrně baví. Nejsem klasický typ gurmána. Že bych si nějak ujížděl na jídle, to zase ne. Kdybych si měl vybrat, tak je to jednoznačně vařený tuňák a smažený losos.

Na veřejnosti, ač jste již dávno překročil věk plnoletosti, se neobjevujete s alkoholem. Jste abstinent?
Ne. Nemám to zapotřebí. Nejraději mám dobré víno v kruhu mých přátel. Pivo nepiji vůbec.

AUTOR: Martin Tóth