SLEDUJTE ONLINE REPORTÁŽ SUPERSTAR V OLYMPII ZDE

DOMINIKA STARÁ(16): Výstřihy a minisukně? TAK TO TEDA NIKDY!

Jak hodnotíš zpětně svoje výkony?

Vždy to může být i lepší, ale nikdy to podle mě nebyla úplná katastrofa.

Jaký je váš týdenní program?

Ráno nás vždy vzbudí, okolo deváté bychom už měli být připraveni. Ale často nás popohánějí, protože skoro všichni zaspíme. Alespoň já a Miro vždy. Pak jdeme na kostýmovou nebo zvukovou zkoušku nebo na vystoupení. A večer chodíme dost brzo spát. Okolo jedenácté.

Takže žádná televize…

To určitě ne, na to nemáme vůbec čas.

Jak zvládáš učení?

Já jsem na osmiletém gymnáziu a zatím jsem ve stadiu přepisování poznámek. Za rok maturuji, takže to musím dohnat. Mám individuální studijní plán a zatím mi vycházejí vstříc.

Co si na SuperStar nejvíc užíváš?

Nejvíc to vystupování. Až do prvního finálového kola jsem měla velkou trému, ale pak už to opadlo. Jen to srdce pořád buší rychleji, když nastoupím na pódium.

Můžeš zasahovat do líčení a oblékání?

Do líčení a do vlasů vůbec nezasahujeme, ale na oblečení se dá s kostymérkami dohodnout. Třeba když mi chtějí dát kratší sukni nebo velký výstřih, tak proti tomu zásadně protestuji. To je na mě moc vyzývavé. Nenosím to ani normálně, tak nevím, proč bych měla na pódiu.

Co je v soutěži nejhorší?

Nejhorší jsou pro mě pondělky. Vždy, když někdo vypadne, jdeme všichni na hotel a tam se do noci loučíme.

Takže mejdany se šampaňským?

To ne. Nemáme to zakázané, ale ti, kteří nejsou plnoletí, by neměli pít. Třeba my s Monikou jsme neměly ani žádný alkohol na pokoji, nic takového.

S čím jsi šla do SuperStar?

Já jsem si chtěla vyslechnout názor profesionálů na můj zpěv, a to, že jsem se dostala mezi poslední čtyři, mě strašně překvapilo. A po soutěži bych chtěla nahrát poprockové album navíc se šansony.

Na co se teď nejvíc těšíš?

Strašně se těším na Vánoce, až je strávím se svými blízkými. V soutěži je vídáme jen patnáct minut po přenose, jinak není čas.

MARTIN CHODÚR(19): NOCI BEZ SEXU? JE TO TĚŽKÉ, ALE ZVLÁDNU TO!

Co jsi měl dnes k snídani?

K snídani jsem měl nízkotučný jogurt a banán.

Takhle zdravě žiješ pořád?

Já mám rád zdravé jídlo. Třeba klobásy a hamburgery nesnáším. Jsem alergický na McDonalda. Teď jsem si to několikrát musel dát a úplně mě to vysušilo. Mám raději zeleninu, ale i normální maso. Prostě vyváženou stravu.

V soutěži to vypadá, že se ostatních straníš. Je to tak?

Ono to možná tak vypadá nějakou shodou okolností. My jsme každý jiný, ale jsme kamarádi a rozumíme si. Hlavní rozdíl je ten, že oni potřebují být hodně spolu a tím si dobíjejí energii, a já si raději sednu a hodinu si čtu a tím se zrelaxuji.

Co říkáš tomu, že jsi největší favorit na vítězství?

Těší mě to. Je to odměna za to, co dělám nejraději. Ty neděle si hrozně užívám.

Už jsi vystupoval před soutěží?

My už jsme s mojí skupinou měli tak čtyři koncerty do měsíce. Tam jsme hráli hlavně vlastní tvorbu, písně, co jsem složil já.

Jak vlastně vznikla tvá „láska“ k Tomu Jonesovi?

Já jsem si tak zpíval, pak jsem někde slyšel něco od Toma Jonese a říkal jsem si, že to je docela podobné. Máme podobný rozsah a barvu, ale není to tak, že bych ho kopíroval. Je spousta jiných zpěváků, třeba i Elvis Presley zpíval podobně.

Máš už díky soutěži nabídky na práci?

Nabídky na příští rok už mám, ale ještě to neřeším, protože po čas soutěže nesmím vystupovat.

Jsi jediný z finalistů, který má přítelkyni. Smí s tebou spát na pokoji?

Ne, to nesmí. My se vídáme jen v neděli a pondělí a potom si píšeme přes internet. Je to těžké, ale zvládnout se to dá. Kdysi byla vojna a teď je prostě SuperStar.

Nežárlí na tebe?

Určitě trochu žárlí, ale rozhodně mě podporuje.

A jak často se vídáš s rodinou?

Oni byli jen jednou na přenosu. Táta musí chodit do práce a nemají auto, takže je pro ně těžší se tam dostat. Ale vím, že na mě myslí a že mě podporují.

Co říkají na tvůj úspěch?

Je to pro ně šok a je to nové i pro ně, že je zastavují lidé na ulici.

V televizi jsi říkal, že tě chtějí líbat hlavně staré dámy…

To byla samozřejmě nadsázka. Oni po nás vždycky chtějí, abychom byli v těch dotáčkách hrozně vtipní nebo jsme šokovali. Jinak ta euforie fanynek není nijak extrémní, spíše v normě.

Co chceš dělat po soutěži?

Rád bych si vybudoval opravdovou kariéru jako zpěvák a určitě bych nechtěl, aby moje deska byla kopie Toma Jonese.

HONZA BENDIG: (15) V Anglii jsem HVĚZDA!

Co děláš, když máte volno? Chodíš třeba do hospody?

To né! Když máme volno, tak si jdu na dvě hodinky lehnout a spát, protože jsem strašně unavený. A pak vyrážíme nakupovat do města. Já strašně rád nakupuji oblečení. A pak si skočíme zarelaxovat do McDonaldu a do kina. Většinou jsme chodili já, Denis, Monika a ochranka.

Ochranka chodí pořád s vámi?

Ano, chodí s námi úplně všude.

A už musela někdy zasahovat?

O tom ani nechci mluvit. Jednou jsme si šli s Monikou koupit něco do drogerie a šel s námi jen jeden člen ochranky. A najednou tam bylo strašně moc holek a kluků a všichni se na nás vrhli. Ten pán z ochranky na ně začal řvát, ať jdou od nás pryč, ale nepomáhalo to. Tak nás musel zavřít na záchod a čekal, až ti lidé odejdou pryč.

Co říkáš na to, že jsi jedním z favoritů soutěže?

Já?! O tom vůbec nic nevím. Ale je to super.

Už jsi někdy před soutěží zpíval?

Já jsem žil s rodinou dva a půl roku v Anglii v Liverpoolu, a už tam jsem měl svoji skupinu. Začalo to tak, že jsem vyhrál tamní pěveckou soutěž, a pak už to šlo rychle. S tátou jsme založili skupinu. Brali nás tam do rádií a vystupovali jsme i v televizi. A lidé na mě i křičeli na ulicích.

Nebojíš se, že návratem domů skončila tvá tamní kariéra?

Já se o to bát nemusím, protože jsem tam měl manažera, který ví, že jsem teď v SuperStar. A Angličani, co nás tam znají, se na mě dívají přes internet a velmi mě obdivují a je jim strašně líto, že mi nemohou posílat hlasy.

Užíváš si zájem fanynek?

Hrozně! Mám plnou hrst holek. Brácha mi vždycky píše, že mi závidí, kolik jich mám. Holky mi dávají číslo, ať jim zavolám. A líbíš se i starším? Jsou asi čtyři, které jsou fakt krásné, těm je tak osmnáct, devatenáct, a pak ty patnáctileté.

Co bys chtěl dělat po soutěži?

Určitě bych chtěl natočit desku a dokázat všem, že na to opravdu mám!

MIRO ŠMAJDA (20): STĚHOVÁNÍ DO ČECH? BEZ VÁHÁNÍ!

Poslední kola se až zázračně zlepšuješ? Co za tím stojí?

Byl to můj plán. Od začátku jsem nechtěl ukázat všechny hlasové polohy. Byl to risk, mohl jsem už dávno vypadnout, ale jsem rád, že plán plní účel. Jsem zpěvák z ulice, závisí jen na mně, za jak dlouho budu schopný hlas vytrénovat.

Jaký máš pocit z toho, že ses z ne příliš favorizovaného finalisty stal jedním z favoritů na vítězství?

Slyšel jsem vyjádření, že jsem pro hodně lidí novodobou Popelkou. Když se do mě porota navážela, motivovalo mě to k tomu, abych dokázal opak, a jsem vděčný lidem, že mě podrželi.

Co říkáš na šílenství fanynek? Nestaneš se díky své rockerské povaze milovníkem vztahů na jednu noc?

Dobrá otázka. Zatím na tyto úvahy nemám čas, ale uvidíme, co přinese období po soutěži, až půjdu samostatným směrem.

Jaká by měla být tvoje přítelkyně?

Charizmatická, jednoduchá, upřímná, citlivá a skromná holka, která si na nic nepotřebuje hrát. Ale jinak zvláštní typ nemám.

Od začátku soutěže se mluví o tvých vlasech. Jak začala historie tvého účesu a upravuješ si vlasy doteď sám?

Historie začala, když mi bylo patnáct let a nechal jsem si narůst dlouhé vlasy, jejichž střih jsem stále měnil. Doteď si je většinou upravuji sám.

Co nejradši děláš ve volném čase?

Sport - fotbal, hokej, běh, posilovna, aikido, zen, jóga, vaření (hlavně pro druhé), příroda, knihy, pivečko s kamarády a mnoho dalších věcí.

Co děláš za školu a jak ti vycházejí vstříc, co se týče SuperStar?

Studuji architekturu na Technické univerzitě v Košicích, vycházejí mi vstříc, mám individuální studium. Byl bys ochotný se kvůli kariéře přestěhovat třeba do Čech? Samozřejmě. V Čechách jsem velmi často, takže bez váhání. Hudební byznys je nejvíc soustředěný v Bratislavě a Praze.

ZDROJ: ŠÍP