Právě v tu dobu si málokdo uvědomoval a lámal hlavu nad tím, co vše může způsobit na první pohled nevinně vypadající mezinárodní projekt spojující Českou a Slovenskou republiku.

A že tato soutěž dokázala za několik měsíců, co trvala, značně ovlivnit i některé lidské osudy, by mohl nejlépe vyprávět člověk nejpovolanější, vítěz první Česko Slovenské SuperStar a Objev roku v populární anketě Zlatý Slavík, Martin Chodúr, který sklízí od svých příznivců a příznivkyň bouřlivé ovace všude tam, kde se objeví.

Rozjařené početné publikum, hystericky ječící fanynky a struhující atmosféra. Tak takhle to krátce vypadalo v teplickém Unico ME Clubu hned poté, co se mezi více jak čtyřmi sty návštěvníky objevil dvacetiletý Ostravák, jenž studuje hru na klarinet na ostravské Janáčkově konzervatoři.

Ten nachystal všem příchozím vskutku ojedinělý hudební zážitek. Kromě pódia „řádil“ i na tanečním parketu – mezi rozvášněným davem.

Nejodvážnější návštěvníci si během hitů A Little less conversation od legendárního Elvise Presleyho, Heard it through the grapevine od soulového zpěváka Marvina Gaye či singu Paparazzi od popové interpretky Lady Gagy, mohli s Martinem Chodúrem na tanečním scéně třeba zazpívat, zatančit, nebo se s ním jen tak vyfotit.

K posledně jmenované skladbě, jež zazněla mimo jiné i v osmém finálovém kole hudební reality show Česko Slovenské SuperStar, prozradil Martin Chodúr, že byla nacvičena velmi rychle. „Tuhle písničku jsem chtěl televizním divákům zazpívat z toho důvodu, že jsem si v duchu říkal, že by to pro ně mohlo být zajímavé.

"Byla to pro mě výzva. Na nějaké velké nacvičování nebyl v soutěži ale čas. Během jednoho dne byla písnička Paparazzi upravena a secvičena“ dodal Chodúr .

Po jeho vystoupení následovala v teplickém hudebním klubu Unico ME autogramiáda a společné focení. Této příležitosti využilo několik desítek návštěvníků.

Mezi nimi byla i Leona Doležalová z Ústí nad Labem. „Minulý měsíc jsem propásla akci v teplické Olympii, kde zpíval Martin Chodúr. Proto jsem ráda, že jsem ho díky této akci mohla vidět konečně na živo. Dnes předvedl bravurní show. Za to, jak se prezentoval na dnešním koncertě, bych se na něj určitě přišla podívat i příště,“ shrnula své dojmy osmnáctiletá fanynka.

CHODÚR, ŠMAJDA A SPOL. KONCERT V OLYMPII - VIDEO, FOTO ZDE

S obdobným názorem se ztotožnil i další z Chodúrových fanoušků, jednadvacetilý Miroslav Šedivý z Teplic.

„Na dnešní akci jsem přišel kvůli Chodúrovi. Nezklamal mě. Myslím si, že ten, kdo přišel, se rozhodně nenudil. Velmi se mi líbilo, jak zpíval mezi lidmi. Takhle vystupuje málo muzikantů,“ odvětil spokojeně Šedivý.

Autor: Martin Tóth

Čtenář reportér
Něco se Vám nelíbí na komunální politice? Zažili jste něco výjimečného? Chcete upozornit na nějaký neřešený problém? Máte ideální možnost v rubrice Čtenář reportér. Své příspěvky (možno i foto) posílejte e-mailem na teplicky@denik.cz. Rubrika Čtenář reportér žije v tištěné verzi v Teplickém deníku a i na webu www.teplicky.denik.cz.