Inspirací mohla být autorská přehlídka teplické módní návrhářky Nadi Moravcové, na které měli návštěvníci možnost obdivovat nejen šaty pro denní nošení a kolekci krátkých šatů na večírky a do divadla, ale právě i kolekci pro nadcházející plesovou sezónu. Malou ukázku z ní najdete na fotografiích na str. 15. „Měla jsem velkou radost, že byl o přehlídku tak obrovský zájem. Během čtyř hodin byla všechna místa obsazená," svěřila se Naďa, která tvoří pod značkou Naďa Moravec.
Na přehlídku připravila dlouhé společenské šaty od užšího střihu až po rozevláté modely, nechyběly ani šaty z nádherné krajky.

Autorská přehlídka Nadi Moravcové.


„Velkým trendem jsou květované šaty a novinkou jsou materiály, které působí jako pavučina. Do módy se opět vrací taft, který se stal hitem pro letošní plesovou sezonu. Frčí také tzv. tu-tu sukně, tedy několik sukní vrstvených na sebe. Krásné jsou brokáty s vytlačovanými, plastickými vzory. Stále oblíbená jsou otevřená záda u šatů a také kombinace sukní a krátkého topu s nahým pupíkem," dozvěděli jsme se.
Velmi zajímavě působí sítě, u kterých je materiál našívaný navrch a modelkám také moc slušely sukně, které jsou vepředu krátké a vzadu dlouhé.


Obdivovali jsme šifonové šaty potištěné velkými květy a protkávané. Slušely by vám jistě i šaty, u kterých jsou vršky z krajky s hladkou sukní nebo krajkové šaty s průsvitnými rukávy. Kromě klasické škály barev se na šatech objevuje i temná bordó, tmavě fialová a modrá.
Růžové šaty, které přehlídku uzavíraly, byly poměrně extravagantní, a také pořádně pracné na výrobu. U sukně se našíval pěkně proužek za proužkem, ten nejspodnější měřil 12 metrů.
U Nadi Moravcové je jasné, že jablka zůstala hodně blízko u stromu. Jako modelky se na přehlídce představily i obě její dcery, Klárka s Verunkou.


Hlavní inspirací jsou pro Naďu Moravcovou látky. „Vyberu si látku, která se mi líbí a pak přemýšlím, co by z ní bylo hezké a s čím dalším ji zkombinovat. Někteří návrháři to mají obráceně, že si nejprve namalují, jak bude model vypadat a pak podle toho hledají ideální látku. Takhle sice také někdy postupuji, ale v celkové tvorbě to u mě představuje tak maximálně 10 %."

Autorská přehlídka Nadi Moravcové.


Na látky má Naďa dodavatele z Portugalska a z Turecka. „Na jaře bych se ráda vydala pro látky do Dubaje. Uvažuji i o Paříži, kde je veliký veletrh s látkami z celého světa. Ale Dubaj mě láká, byly by to zase úplně jiné látky, než s jakými jsem pracovala dosud. Vzpomínám moc ráda na Damašek. Tam jsem všechny peníze utratila hned v prvním obchodě s látkami, měli jich tam nepřeberné množství, jednu krásnější než druhou. I v noci jsem je měla před očima," svěřila se s plány na příští rok teplická módní návrhářka.