Pořadatelská Masarykova základní škola připravila trasu se 35 zastávkami s úkoly.
Školáci putovaly po trase, kterou značily fáborky. Na cestě je čekaly zastávky na jednotlivých stanovištích, kde hlídky plnily úkoly. Ty se týkaly především historie a současnosti města Krupky.
Cílem každoročního závodu, který si v Krupce u dětí získal svoji oblibu, bylo podle organizátorů vytvořit kladný vztah dětí k městu a jeho okolí, získat nové vědomosti o historii a současnosti města. V rámci pohybu po trati se děti učily orientaci v terénu.
Na stanovištích na závodníky čekaly kontroly složené ze žáků devátých tříd základních škol.
Celkem se tak na stanoviště včera ráno vydalo pětačtyřicet deváťáků a také dalších deset učitelů. Nejlepšími byli ti, kteří po trase získali při plnění úkolů nejvíce bodů a také dosáhli nejlepšího času. Soutěž byla rozdělena do dvou kategorií, pro žáky 4. a 5. tříd a poté od 6. do 8. třídy.
Název soutěže evokuje historii dobývání cínu v této lokalitě. Ostatně na otázky z historie i současnosti a místopisu svého rodného města kluci a holky odpovídali. Školáci museli vysupět do prudkého kopce, neboť trasa závodu je tradičně zavedla až pod samý vrcholek Komáří vížky.