Podle starosty Dubí Petra Pípala firma od záměru koupit bývalé doly na Cínovci odstoupila právě kvůli negativním reakcím ze strany odpůrců prodeje. Členové spolku Cinvald ale vyhráno zdaleka nemají. Šanci koupit areál teď má v pořadí druhá z pěti firem, které se do soutěže zapojily.

Firma Rebosta za nevyužívané parcely o rozloze 9 hektarů nabídla městu Dubí zhruba 60 milionů korun. Proč odstoupila, původní zástupce firmy Martin Bureš nechtěl nikterak specifikovat. Deníku se ho nepodařilo ve středu 6. října kontaktovat. MF Dnes v minulých dnech řekl, že už ani není majitelem společnosti. Podle obchodního rejstříku skutečně ukončil působení v pozici jednatele ve firmě k 23. září. Tedy pár dnů poté, kdy Rebostě parcely přikleplo zastupitelstvo Dubí. „Nemám zájem se k tomu vyjadřovat,“ citovala jeho vyjádření MF Dnes.

To, že vítězná firma už nemá o areál bývalých dolů na Cínovci zájem, potvrdil starosta Dubí Petr Pípal. „Máme to písemně. Jako důvod jednatel firmy uvedl, že mu vadí aktivity spolku Cinvald, který na něj poštval média,“ zmínil čelní představitel města.

Co bude s areálem dál? Radnice podle pravidel soutěže oslovila v pořadí druhého zájemce. Tím je společnost DBAG Alfa, která za pozemky při prodeji obálkovou metodou nabídla druhou nejvyšší cenu - 56,7 milionu korun. Zaplatit stanovenou desetiprocentní zálohu jako jistinu ke smlouvě musí do 19. října.

Součástí bývalých dolů je velká plocha, která může sloužit pro odstavení vozidel. Členové místního spolku Cinvald se proto zlobí, že po prodeji bude málo parkovacích míst pro běžkaře, a tím pádem budou blokovat příjezdové cesty. „Obáváme se, že nebude již nikdy zaručena možnost využívat parkoviště pro zájmy občanů Dubí, sportovců a turistů,“ uvedla už před schvalováním prodeje předsedkyně spolku Kamila Vítek Derynková.

Podle starosty Pípala k prodeji areálu město motivoval zisk peněz na výstavbu kanalizace v Drahůnkách, vybudování parků, případně realizace koupaliště ve Mstišově a rozvoj další veřejné infrastruktury. Možností k parkování je na Cínovci podle starosty i tak dostatek.