„Páteční premiérové představení je jediné, při kterém mohou rodiny s dětmi využít výhodné rodinné vstupné. Na osobu vychází na 150 korun," upozornila Kristýna Alešová.

A co návštěvníky čeká? Smíšené vystoupení bengálských tygrů a afrických lvic, vzdušná akrobacie na visuté hrazdě nebo vystoupení s burskými kozlíky. To je jen malá část programu, se kterým do Bíliny za svým publikem v rámci evropského turné přijíždí na tři dny Cirkus Arlet. Jeho chloubou je unikátní zlatý tygr.

„Diváci uvidí i smíšené vystoupení exotických zvířat dromedárů, barevných oslů, lam alpak a minishet-landů," zmínila za Cirkus Arlet Kristýna Alešová.

V cirkusové manéži nebudou chybět ani ukázky volného výcviku koní, žongléři, cvičení psíčci nebo vzdušné vystoupení akrobatů v kruhu.

Hlavním lákadlem cirkusu Arlet, je ale zlatý tygr. „Jmenuje se Batu, jsou mu dva roky a je to náš miláček.

Zlatí tygři jsou velmi vzácní, údajně jich je na světě jen několik desítek. Jde o genetickou mutaci, podobnou jako u tzv. bílého tygra. Vyskytuje se vždy u indických bengálských tygrů," vysvětlil ředitel cirkusu Jan Aleš.

Dodal, že zvěřinec cirkusu nabízí i další atraktivní zvířata, například dromedáry či lamy.

„Není to ale jen o zvířatech, máme tu například i velmi zajímavé artisty z Kuby, Francie a také z Maďarska. Na své si přijdou nejen děti, ale i dospělí," slíbil Aleš. (re)