Přesun museli několikrát posunout, nejprve kvůli chladnému počasí, posléze přišly červnové povodně, které sice ústeckou zoo nezasáhly, ale přesto částečně narušily její běžný chod.

„Aligátor Libor strávil v teplém zimovišti osm měsíců, neboť podzimní stěhování se uskutečnilo 8. října 2012. Po příchodu se zhruba 2 týdny aklimatizoval a poté mu chovatelé začali předkládat potravu," uvedla Věra Vrabcová z ústecké zoo.

Potrava aligátora se skládá zejména z hovězího masa, kuřat a občas i ryb. Za zimu zkonzumoval přes 60 kg, jeho aktivita včetně přijímání potravy souvisí s okolní teplotou, neboť patří mezi studenokrevné živočichy. V jeho ubikaci je průměrná teplota 27 °C, je zde i dostatečná vlhkost, takže mu nic nechybí. K dispozici má velký bazén pro plavání, voda v něm je teplá a prostor souše je vyhřívaný podlahovým topením, což využívá zejména v době, kdy se pavilon přestane vytápět (začátek podzimu, konec jara).

Ve venkovní expozici jej konečně uvidí i návštěvníci. Také zde má k dispozici bazén a prostor souše, kde s oblibou lehává. Nad ním je instalována výhřevná lampa, která se zapíná v případě poklesu teploty, tak, aby měl zajištěnu dostatečnou tepelnou pohodu.

Celý prostor je sledován pomocí kamerového systému a monitorován, neboť občas se stane, že jej neukáznění návštěvníci ohrožují házením kamenů či jiných předmětů, patrně, aby jej přiměli k pohybu.