Pomocnou ruku se snaží nabídnout město Teplice. Jak včera Deníku potvrdil primátor Jaroslav Kubera, bude o budoucnosti souboru jednat i tady u nás v Teplicích. První jednání, seznamovací, proběhlo včera odpoledne na magistrátu. „Rozhodně to není tak, že zítra se bude tady hrát, jak si někteří hned myslí. Je to prostě zatím jen začátek jednání o tom, co by se dalo a nedalo," komentoval představitel Teplic.

A také hned doplnil představy o tom, kde by soubor mohl hrát. „Na velký sál divadla to samozřejmě není myslitelné. Ale máme tady třeba kinosál, do kterého jsme mimochodem dali teď nové sedačky a uvidíme, co s kinem udělá nové multikino v Galerii," říkal včera primátor. „A nebo je tu také, ale podotýkám, že ne hned, bývalý klub Aktual v Krušnohorském divadle."

Vše o budoucnosti možného působení stávajícího činoherního studia, které v Ústí má skončit v takové podobě, v jaké je, ale Kubera označuje opravdu za spekulace.

Zatím ani nepadlo, kdo by na to dal peníze. Vedení města Ústí nad Labem vytýkalo současnému divadlu chyby v hospodaření. Ústečtí zastupitelé odhlasovali, že založí novou městskou příspěvkovou organizaci Činoherní studio města Ústí nad Labem. V ní stávajícím hercům nabídne město pracovní smlouvy. Ne všichni ale budou chtít.(pem, ud)