Co udělat s oploceným hřištěm v Bezručově ulici, si v Oseku dlouho lámali hlavu. Má sice ideální polohu na klidném místě, nedaleko 3D bludiště, ale téměř se nevyužívalo. „Je tam skalnatý, hrbolatý podklad, špatně se udržuje, takže se nehodí na fotbal ani žádné sporty, při kterých se běhá,“ vysvětlila starostka Oseka Lenka Říhová.

Jak ideálně využít hřiště, které mělo sloužit jako tréninkové, nakonec rozhodli sami občané. Vedení města vyhlásilo soutěž o nejlepší nápad, co v prostoru vytvořit. „Lidé chtějí, aby tu byl minigolf, takže jejich přání respektujeme a na hřišti se bude hrát minigolf,“ řekla starostka.

Jde o investici za milion korun. „Hřiště je oplocené, bude uzamykatelné a obsluha bude u 3D bludiště. Stihneme ho dokončit do května, maximálně do června,“ dodala Říhová.

Osečtí tak budou mít další možnost ke sportování. Je to jedna z věcí, které si místní velmi cení. „V Oseku máme nejen krásnou přírodu, ale i několik prvotřídních sportovišť, pro děti je tu lanové centrum a další herní prvky,“ pochvaluje si Pavla Slonková, která pracuje ve zdejším společenském centru.

Nové hřiště mají i děti

Koncem loňského roku se nového multifunkčního hřiště pro míčové sporty dočkaly starší děti. Město ho postavilo u domu dětí a mládeže. Na výstavbu uvolnilo z rozpočtu čtyři miliony korun. Součástí je i lanová pyramida, hrát tam mohou florbal, volejbal, badminton nebo tenis.

„Hřišť pro malé děti máme ve městě už dost, ale chybělo nám tu hřiště, kterému jsme pracovně říkali 10+, aby měly kde aktivně trávit čas i starší děti, kterým už k zábavě nestačí jen pískoviště a prolézačky,“ uvedla starostka.

Na hřiště mohou i mladší děti, ale jen pod dohledem rodičů. Provoz nového hřiště, které je pro obyvatele Oseka přístupné zdarma, zajišťuje dům dětí a mládeže, který prostor využívá i pro činnost svých zájmových kroužků.

Možností, kde si mohou lidé zacvičit, protáhnout si bolavá záda a udělat něco pro své zdraví, je v Oseku celá řada. Na multifunkčním sportovišti s řadou hřišť je lezecká stěna, u lanového centra v korunách stromů, které se bude letos rozšiřovat, postupně přibývají dřevěné herní prvky. Využívané je discgolfové hřiště i přírodní posilovny s venkovními cvičebními workout sestavami, na kterých se při cvičení využívá váhy vlastního těla. Všechna sportoviště mohou občané Oseka i organizace, které ve městě sídlí, využívat zdarma.