Z pohádky do pohádky

Dobrodružství můžete v sobotu zažít na Doubravce v Teplicích. Koná se zde akce Z pohádky do pohádky. Na vrcholu v areálu potkáte řadu pohádkových bytostí, budou soutěže pro děti. Ve dne je program právě pro děti, večer pak přijde na řadu strašení pro dospělé. Vstupné je padesát korun, děti do 120 cm půjdou zadarmo. Vše začne ve 12 hodin, předpokládaný konec je před půlnocí.

V Bílině Den horníků

Městské oslavy se v sobotu vrací zpět do centra města a program bude probíhat od rána na Mírovém náměstí. „Máme snahu oživit náměstí a okolí a s tím i kulturní život v centru města. Slavnosti Dne horníků chceme směřovat spíše historicky a tematicky než jarmarečně, chceme využít spolupráci s místními organizacemi, církví, ale i velkými firmami a zaměstnavateli nejen v oblasti hornictví. Inspirací pro letošní rok je zejména století páry a největších vynálezů," říká místostarostka města Bílina Zuzana Bařtipánová.
Kompletí program ZDE
A máme tady důležité informace pro řidiče, kteří se o víkendu chystají do Bíliny. Z důvodu konání Dne horníků bude tento víkend značně omezena doprava ve středu města. Od pátku již není možné zaparkovat na Mírovém náměstí, v sobotu navíc budou uzavřeny ulice Seifertova, Wolkerova a Břežánská. Tyto ulice budou opět otevřeny v nočních sobotních hodinách, parkoviště na Mírovém náměstí bude možné částečně využívat už v neděli dopoledne.
V souvislosti s těmito uzavírkami bude v sobotu omezena i městská hromadná autobusová doprava. Je proto dobré se do Bíliny vybavit trpělivostí. Podrobný rozpis úplných uzavírek: 4.9.2015 od 8:00 do 6.9.2015 do cca 10:00 hodin – celé parkoviště na Mírovém náměstí, 5.9.2015 od 6:00 do cca 21:00 hodin – ulice Seifertova, Wolkerova, Břežánská a Mírové náměstí.
Hlavní průtah městem by měl být po celý víkend bez omezení.
„Budeme moc rádi, když se lidé zapojí již do slavnostního průvodu v čele s hornickou kapelou a císařem Kamínkem, který bude vycházet od pivovaru v sobotu 5. září v 9.45 hodin nebo začnou svůj den již v 9.00 hodin na mši za Svatou Barboru v kostele na Mírovém náměstí. Na všechny se budeme těšit na Mírovém náměstí od 10 hodin, kdy budou městské slavnosti Dne horníků oficiálně zahájeny," říká místostarostka Zuzana Bařtipánová.

V Teplicích tradiční lázeňské slavnosti

Teplické lázně pořádají tuto sobotu tradiční lázeňské zářijové slavnosti, tentokrát Lázně hudebníků. Proč právě téma lázně hudebníků? České lázně byly od nepaměti pulsujícím střediskem kulturního a především hudebního života. Absolutního vrcholu tohoto rozkvětu dosáhly Teplice a v 19. století se staly Salonem Evropy. Během kostýmovaných prohlídek lázní, které budou začínat vždy v celou hodinu v Lázeňské uličce mezi sloupy Lázeňského domu Pravřídlo, návštěvníci uslyší díla slavných lázeňských hostů jako byli např. Beethoven, Chopin, Liszt, Schumann v podání mladých sólistů Konzervatoře v Teplicích. Zábavnou formou se dozvědí nejen příběh vzniku teplické filharmonie, ale i střípky ze života slavných hudebních osobností během jejich pobytů v lázních. Těšit se můžete i na řadu drbů, jako např. proč Richard Wagner navštívil Teplice poprvé ještě jako dvouměsíční nemluvně. První prohlídka začne v 10:00, poslední v 16:00 hodin. Do děje diváky uvede teplický starosta Wolfram, který se svého času nejvíce zasadil o vznik profesionálního hudebního tělesa v Teplicích. A co bude vyprávět letošní příběh? I to vám můžeme prozradit. Dva šumaři z okolí se potkají v Teplicích. Chtějí ve věhlasných lázních vydělat peníze tím, že budou nabízet své služby k pobavení bohatých hostí. Sami ale nejsou dobrými muzikanty a dojdou k názoru, že hudební řemeslo ovládnou tím, že budou šmírovat slavné komponisty. Hudebníci se z nich však nestanou. Po tomto nezdaru se starosta Teplic rozhodne založit ve městě profesionální těleso, aby zabránil podobným neumětelům v obtěžování lázeňských hostí.

Z dalších akcí ještě připomínáme:
- v Bílině se poběží tzv. Jezerní běh (start v 11. hodin na plácku mezzi ZŠ Za Chlumem a Kulturním domem Fontána.
- v Modlenech se má konat Pivní borec, pětiboj (v areálu TJ Baník Modlany od 16 hodin)
- u Olympie se v sobotu koná tuningový sraz, od 10 hodin.