V Ústí nad Labem se na koalici dohodlo vítězné hnutí ANO 2011 s hnutím PRO! Ústí, které skončilo druhé. V sedmatřicetičlenném zastupitelstvu bude mít koalice 20 mandátů, ANO jich ve volbách získalo 12, PRO! Ústí osm. Primátorem bude lídr vítěze voleb Josef Zikmund. ANO bude mít i všechny čtyři starosty městských obvodů. Zikmund vystřídá Víta Mandíka z ČSSD, který se spolu s dalšími čtyřmi sociálními demokraty ocitne v roli opozičního zastupitele. Pět mandátů získala i KSČM, tři má po volbách ODS a po dvou TOP 09 a Ústecké fórum občanů.

Mostu bude v následujících čtyřech letech vládnout koalice vítězných Severočechů Most s 18 mandáty, hnutí ANO 2011 (šest mandátů) a KSČM (pět mandátů), která bude mít v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu dohromady 29 hlasů. Jméno budoucího primátora zástupci koalice zatím oficiálně nesdělili. Podle informací ČTK by se jím mohl stát Jan Paparega ze Severočechů. Dosud vládnoucí Sdružení Mostečané Mostu, které získalo deset mandátů, odchází po osmi letech do opozice. Tam budou ještě ČSSD a ODS (po třech mandátech).

V Chomutově bude v následujícím volebním období vládnout koalice hnutí PRO Chomutov s osmi mandáty, hnutí ANO 2011 (také osm mandátů) a KSČM (šest mandátů), v pětatřicetičlenném zastupitelstvu tedy bude mít 22 křesel. Kandidátem na primátora je lídr vítězného PRO Chomutov Daniel Černý. Dosavadní primátor Jan Mareš z ČSSD spolu se svými sedmi stranickými kolegy odchází do opozice, kde je ještě hnutí Nový sever s pěti mandáty.

V Děčíně vítězné hnutí ANO 2011, které získalo sedm mandátů, vytvořilo koalici s Volbou pro město (VPM) se šesti mandáty a volebním uskupením ODS a hnutí Pro sport a zdraví, které má čtyři mandáty. V sedmadvacetičlenném zastupitelstvu tak bude mít nová koalice 17 mandátů. Kandidátkou na primátorku je volební jednička hnutí ANO 2011 Marie Blažková. ČSSD dosavadního primátora Františka Pelanta se šesti mandáty odchází do opozice, kde budou i KSČM (čtyři mandáty) a TOP 09 (jeden mandát).
Ústecký krajský soud eviduje už 22 podnětů na prozkoumání průběhu a výsledků obecních voleb. K soudu dorazily už tři podání, která se týkají Bíliny na Teplicku, kde se podle podle některých iniciativ kupčilo s hlasy. Dvě podání jsou z Chomutova, kde je také podezření na nakupování hlasů. Další podněty se týkají například Lovosic a Štětí na Litoměřicku, návrh ve volebních věcech podalo společně s dalšími lidmi i končící vedení Rumburku na Děčínsku. V osmi městech prověřuje možnou korupci policie.