Krádež kabelů na nádraží Ústí nad Labem - západ dnes krátce po poledni zastavila dopravu na trati směrem na Teplice. Dva osobní vlaky uvízly ve stanicích, rychlíky jezdily odklonem údolím Bíliny a Teplicím a Duchcovu se vyhnuly. ČTK to potvrdila mluvčí Českých drah Kateřina Šubová. Policisté pachatele vzápětí dopadli, hrozí mu až šestileté vězení.

Porucha byla odstraněna po necelých dvou hodinách. Podle informací od cestujících nebyla zavedena náhradní doprava, a tak pasažéři z odříznutých stanic museli buď počkat, anebo si zajistit dopravu sami.

Od kolejí zmizely asi tři metry měděného kabelu, zloděje ale policisté se psy asi za 20 minut vypátrali. "V minulosti už na dráze několikrát kradl a byl za to odsouzený na pět let. Jakmile ho pustili, začal to dělat znovu," řekl ČTK vedoucí železničního oddělení ústecké policie Roman Jelen.

Zadrženému nyní hrozí až šestileté vězení. Krádeže zabezpečovacího zařízení se nepovažují za obyčejnou krádež. Je pro ně speciální trestný čin nazvaný ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Krádeže kabelů a měděných transformátorů jsou na severozápadě Čech velkým problémem. Od loňského března do října zmizelo v oblasti přes 60 stykových transformátorů, které izolují jednotlivé úseky. Většina z nich skončila ve sběrnách surovin.